Ti kroužili po vytyčených tratích a snažili se uběhnout maximum koleček, aby od sponzorů, kteří za uběhnuté kolečko slíbili určitou částku, získali co největší finanční obnos. Akce se kromě dětí z místní základní a mateřské školy zúčastnili také jejich rodiče, dobrovolníci, štafetu vytvořil i pedagogický sbor a za obecní úřad se rozhodla podpořit dobrou věc také starostka Krušovic Markéta Fröhlichová.

Běžci dokázali vyběhat celkem 20 655 Kč. Nejvyšší vybraná částka od jednotlivce byla 2520 Kč a průměrně se příspěvky pohybovaly kolem 500 Kč. Celý obnos bude předán organizaci Člověk v tísni a poputuje rovnou do Afriky na podporu výstavby škol pro místní děti. „Akce byla překvapivě mimořádně zdařilá, přišli také samotní sponzoři či pouze diváci. S vybranou částkou jsme skutečně nepočítali, byla pro nás překvapivá. Některé děti musely být rodiči zastavovány, neboť odhodlání malých běžců bylo neuvěřitelné,“ byla viditelně spokojená ředitelka ZŠ a MŠ Krušovice Lenka Vernerová.

Krušovická ředitelka velmi oceňuje úsilí všech, kteří se na akci podíleli. „Moc děkuji všem účastníkům, dobrovolníkům a zejména paní učitelkám za obětavost ve volném čase věnovat se takovéto akci. Velký dík patří i žákům, kteří nejenže co nejusilovněji běželi, ale na akci se více než měsíc připravovali, když tvořili africké masky a další výzdobu, inzeráty, ale i pozvánky do vývěsek na obci,“ dodala Lenka Vernerová.