Rakovina. Strašlivá nemoc se kterou se jen velice těžko bojuje, a tak se lidé velice často obracejí kromě lékařů i na léčitele. Věří v nemožné, věří v zázrak. Na léčitele z Rakovnicka pana Procházku se obrátila i pana Libuše. Z televizního pořadu Na Vlastní oči vyplynulo, že jí po telefonu stanovil diagnózu a poštou poslal zázračné léčivé krystalky, nad kterými údajně žasnou i samotní lékaři:

„Infekce většinou ten den zastavím, nebo do tří dnů. Když jsou v chronickém stavu tak do týdne.“

Zázračné střípky za 1650 korun měla brát paní Libuše třikrát denně po jednom. Dokážou podle pana Procházky zaručené divy. Rakovina je podle něj výsledek různých příčin, zátěží, infekcí a tak dále.

Jenže krystalky nejen že nepomohly, ale zdravotní stav paní Libuše podle její lékařky Petry Tesařové ještě zhoršily:

„Kromě postižení kostí se postupně přidalo i přes léčbu, která probíhala, postižení jater.“

Reportéři pořadu Na vlastní oči nechali zázračné preparáty prověřit ve speciální laboratoři. A výsledek? Ten je podle vědkyně Miroslavy Novotné hodně tristní:

„Zjistili jsme, že ty vzorky obsahují téměř výhradně klasický cukr. Bohužel žádná další látka, kterou bychom mohli označit za léčivou, ve vzorku nalezena nebyla.“

Pan Procházka krom zázračných střípků nabídl paní Libuši ještě j pomoc, a to v podobě keltských samolepek nebo-li čistících spirálek. Ty se měly nalepit do všech čtyř rohů postele a věřit v jejich léčivou sílu.

V uzdravení své ženy stále věřil i její manžel pan František:

„My jsme se chvíli o tom dohadovali, protože mě se to jako nezdálo. Jenomže jsem si říkal, ať zkusí všechno, aby se to zlepšilo.“ Vše bylo ale nakonec marné.

Redakce Rakovnického deníku se pokusila také telefonicky spojit s léčitelem Procházkou, aby měl možnost se vyjádřit k této kauze. Zatím bezúspěšně.