Tuto zprávu potvrdila čistecká starostka Blanka Čebišová. „Máme již zpracovanou kompletní projektovou dokumentaci na rekonstrukci. Chtěli bychom zde vybudovat multifunkční komunitní centrum, které by sloužilo všem věkovým kategoriím,“ přiblížila Blanka Čebišová.

Z hlavního sálu by se stal multifunkční sál, který by mohla využívat například místní škola jako tělocvičnu na sálové hry, v horních prostorách budou klubovny, fitcentrum, a to nejen pro děti a dospělé, ale i pro seniory. „Nyní řešíme dotace. Projekt chceme rozfázovat, takže v současné době bude žádat o dotace na zateplení, něco bychom rádi udělali z našich zdrojů. Je to oříšek, který budeme muset v nejbližší době rozlousknout, protože obec naší velikosti potřebuje důstojné kulturní zařízení,“ je si vědoma starostka Čisté.

V současnosti je starý kulturní dům, kde bývala dlouhá léta i vyhlášená diskotéka Gapa, poměrně hojně využíván. Naposledy zde byl Společenský ples, který se uskutečnil v sobotu. V předchozím měsíci přilákala Dětská mikulášská zábava před sto dvacet dětí a dvojnásobný počet dospělých. „Bez kulturního zařízení obec nemůže existovat. Dnes máme řadu spolků, které ke své sportovní činnosti využívají tělocvičnu školy. Ta je sice krásná, ale její parametry neodpovídají současným potřebám. I tyto spolky bychom chtěli přenést do kulturního domu, aby byl stoprocentně využitý,“ přeje si Blanka Čebišová.

Vedení obce se přitom nechalo inspirovat od spřátelené Čisté u Litomyšle, kde před osmi lety vzniklo nové víceúčelové zařízení pro kulturu, sport a spolkovou činnost. „Dům je využíván každý den pro sport, hudbu, tanec, svatby či podnikové večírky. Velmi nás to inspirovalo, včetně způsobu vytápění, který je založen na rekuperaci (zpětné získávání tepla, pozn. redakce), ale je to běh na dlouhou trať. Jen samotný projekt se zpracovával půl roku, přiblížila čistecká starostka.