Radost z toho, že Rakovník jako první v celé České republice spustil během prázdnin zkušební promítání digitálních 3D filmů v místním letním kině, poněkud kazí série vloupání, která letňák o prázdninách postihla.

Poslední, třetí vloupání ale provázejí dosti podivné okolnosti. Chování zloděje bylo totiž dost nestandardní.

Případu dobře znalá osoba nám své pochybnosti popsala: „Ten člověk musel být o chodu letního kina dobře informován. Musel předem vědět, že náhradní klíč včetně automatického odkódování je na svazku klíčů v pokladně. Jeho kroky totiž vedly k petlici na dveřích pokladny, kterou vyrazil a vykopl dveře. Počítače si ani nevšiml. Podle všeho šel rovnou pro klíče od promítací kabiny, kterou si odemkl a odkódoval.“

Poté, co nenechavec ukradl přehrávač, odešel tím způsobem, že za sebou zase zamkl a klíče jako gentleman vrátil zpět na jejich místo.

„Letní kino v Rakovníku funguje už od šedesátých let. Já osobně jsem v rakovnickém letním kině zažil jen jedno vloupání. Tehdy si ale zloděj došel do tamní dřevěné budky pro lihoviny a cigarety,“ zavzpomínal náš svědek a dodal, že ve své podstatě byla větší škoda na poničeném majetku nežli na ukradených věcech.

Nejzajímavější na celé události je ten fakt, že o náhradních klíčích v pokladně věděl jen úzký okruh lidí z kulturního centra. Nevěděli to ani sami promítači.