Hlavně kvůli soukromému kamerovému systému byli chyceni dva zloději, kteří se vloupali do prodejny grilovaných kuřat Na Váze. Jejich akce bude brzy umístěna na webu YouTube.com

„Ovšem jenom oprava vypáčeného otevíracího víka mne vyjde u specializované firmy na deset až patnáct tisíc,“ řekl k tomu postižený majitel prodejny Tomáš Kubát.

Mladíci měli smůlu. Zachytily je kamery soukromého bezpečnostního systému majitele blízkého parkoviště Lubomíra Lipperta. Krádež se stala před týdnem v noci ze čtvrtka na pátek. A celá akce trvala zlodějům jednu hodinu. Na záznamu, jehož nejkomičtější část bude uveřejněna na webu youtube.com – pád zlodějů na záda po vytržení víka, je vidět, že se mladíci snažili maskovat kapucemi, jenže jim občas spadli, nebo si je při odchodu z místa činu zapomněli nasadit. To umožnilo policistům jejich brzké dopadení. „Policisté si náš záznam vyžádali a ještě týž den byly oba zloději chyceni,“ řekl k tomu Lippert. „Za trestný čin krádeže ve spoluchatatelství, ke kterému se oba v úterý doznali, jim hrozí vězení až do dvou let. Zatím jsou šetřeni na svobodě,“ dodal k tomu tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý.