„Z loňského roku máme projektovou dokumentaci, hotové je výběrové řízení. V prosinci jsme podali žádost o dotaci ministerstvu životního prostředí. Rozhodnutí by mělo být v červnu, takže výstavba druhé a třetí etapy kanalizace začne ještě letos. Stavební firma je rovněž vysoutěžená," informovala starostka městyse Alena Králičková.

S druhou a třetí etapou by byla kanalizace ve dvou třetinách obce. Celkové náklady na stavbu vycházejí zhruba na patnáct milionů korun. Spoluúčast obce je tentokrát asi 34 procent.

„To je velká částka. Obce, které nemají kanalizaci, by se měly podporovat menší spoluúčastí. Pokud si obce nevezmou úvěr, nebo nemají našetřeno za několik let, jsou bez šance," míní starostka.

Městys už splácí úvěr ve výši 21 milionů korun na první etapu kanalizace, kdy se stavěla čistírna odpadních vod a kanalizace v Krokově ulici, dále směrem na Kolešovice, Přílepy a karlovarskou silnici.

„Proto si nechceme další úvěr brát a čekáme na dotaci," podotkla Alena Králičková.

Proto se také v obci plánují jen menší akce, například prodloužení vodovodního řádu asi o šedesát metrů v ulici, kde se staví rodinné domy. Kromě toho zde nechají opravit střechy na bývalých sušárnách ve dvoře, které se využívají jako skladovací prostory.

Výstavba druhé a třetí etapy kanalizace se týká zbývajících nemovitostí v ulici karlovarská, Chmelařská směrem ke hřbitovu, Štrosova okolo sokolovny až po zemědělské družstvo. Dále se bude kopat od sokolovny směrem dolu v Tyršově ulici a celé náměstí. Po té by zbývala Libušina ulice směrem na Rakovník, Pražská a několik menších ulic.