Na Křivoklátsku bylo dokonce nutné udělat posyp solí, ačkoli v chráněné krajinné oblasti se používá pouze inertní posyp. Podrobnosti uvedl Bohumil Taraba, vedoucí provozu Kladno Správy a údržby Kladno: „Po dohodě s vedoucím CHKO Křivoklátsko Petrem Hůlou jsme vzhledem k situaci udělali na Křivoklátsku plošný posyp solí." Petr Hůla dodal: „Pokud nastane mimořádná situace, jako byla včera, je posyp solí v CHKO možný."

Použití soli kvitovala například ředitelka Základní a Mateřské školy v Křivoklátě Marcela Kasíková: „Konečně byla použita sůl. Sypač jsme potkali, když jsme jeli do školy směrem od Písků a měli jsme z toho radost." Nejnebezpečnější vždy bývá prudký kopec vedoucí do horní části Křivoklátu okolo hradu.

„Už asi třikrát jsme tudy museli v posledních měsících jít pěšky, a to kvůli klouzající silnici. Dnes byli ale mile překvapeni. Po silnici se nám jelo úplně luxusně," popsala cestu pro Rakovnický deník Marcela Kasíková. Starosta Městyse Křivoklát Milan Naď na situaci reagoval slovy: „To, že i silnice u nás Křivoklátsku mohly být posoleny, kvituji s velkým povděkem. Mělo by to ale být zcela normální, protože některé situace o letošní zimě byly kvůli ledu a sněhu na silnicích dost kritické."

Situace v různých částech okresu se přece jen lišila. Všechny sypače vyjely už v pondělí večer před osmnáctou hodinou k celoplošnému ošetření silnic. Podle Bohumila Taraby ale nebyla situace nijak dramatická. Znovu sypače vyjely včera ve dvě hodiny ráno.
„Díky tomu nikde nestály žádné vetší kolony vozidel," uvedl v úterý dopoledne Bohumil Taraba.

Na Rakovnicku v důsledku sněžení a ledovky dopravní policisté zaznamenali pouze jednu dopravní nehodu. V pondělí v půl páté odpoledne zavinila prudká změna počasí spojenás hustým sněžením havárii na silnici mezi Rakovníkem a Olešnou. Čtyřiatřicetiletá řidička z Rakovnicka jela zřejmě příliš rychle a dostala smyk. Mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová uvedla: „Do smyku se ford dostal projetí prudší levotočivé zatáčky. Vozovka byla totiž pokryta vrstvou rozježděného sněhu. Auto narazilo pravou přední částí do levého boku vpravo stojící škodovky." Ve škodovce seděla v době nárazu sedmapadesátiletá žena z Rakovnicka. Ani jí ani ženě, která kolizi zavinila, se nic nestalo. Škoda je 75 tisíc korun.

V Rakovníku očekávali ledovku, ale nakonec padal jen sníh. V několika etapách také pracovníci Údržby městských komunikací uklízeli chodníky a silnice. Poprvé vyjeli v pondělí mezi desátou a jedenáctou večer, aby uklidili sníh. Zároveň komunikace chemicky ošetřili pro případnou ledovku. Protože sníh padal dále, mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní začal úklid komunikací znovu v pořadí podle důležitosti a podle plánu zimní údržby. Úklid pokračoval i během dne podle potřeby a také podle důležitosti komunikací.

Ledovka neudeřila ani v Novém Strašecí. „Ve městě byl pouze spad sněhu. Měli jsme normální výjezd při zimní údržbě. Začali jsme včera ve čtyři hodiny ráno. Odklízeli jsme sníh a chodníky i silnice. Vyjel jeden traktor a dvě multikáry. Nyní je město uklizeno, v případě potřeby vyjedeme znovu," informoval Stanislav Zahálka, vedoucí zimní údržby Technických služeb Nové Strašecí.

Na Jesenicku padal také pouze sníh. „Silnice byly s opatrností sjízdné. Místní komunikace si uklízíme sami," řekla místostarostka Drahouše Alena Johnová. Nebezpečné jsou v těchto dnech ale i chodníky. Pan Jiří, který je invalidní a může se pohybovat jen za pomoci berlí, pro Rakovnický deník popsal: „Málokdo si uvědomuje, jak obtížné je chodit v tomto počasí po městě pro nás invalidy. Musíme pozorně sledovat místa, kam chceme položit nohu." Nebezpečné je třeba pro ně prosté vkročení z chodníku na silnici na rakovnickém náměstí. Pan Jiří upozornil: „Mám uprostřed náměstí zaparkováno auto. Pakliže se k němu chci dostat, musím i s berlemi sejít z chodníku na vrstvu shrabaného sněhu. A pod ním může být ledová krusta."