Do výměny názorů se tak na zastupitelstvu pustil lídr opozičních zastupitelů a senátor Marcel Chládek (ČSSD) a přední představitel politického uskupení Společně pro Rakovník a místostarosta Jan Švácha (TOP 09).

Marcel Chládek si po hlasování o povolení vjezdu automobilů bez poplatku, který nebyl přijat, rýpl do místostarosty Jana Šváchy. Chládek poukázal na to, že už poněkolikáté bylo ve volebním programu místostarosty, že budka zmizí, hlasuje však jinak.

„Nejsem překvapen tím, že nevíte, že existuje studie, na základě které se dá rozhodnout zasvěceně a ne dělat teď lidovou tvořivost,” odvětil Švácha.

„Tím jste chtěl říci, že váš volební program byla lidová tvořivost?” řekl Chládek.

„Tím jsem chtěl říci, že lidová tvořivost je to, co zde předvádíte vy,” pokračoval místostarosta.

A debata pokračovala.

„Na to reagovat nebudu, na to, co zde říkáte, protože já jsem rád, že jste konečně promluvil, protože vás slyšet na zastupitelstvu je opravdu svátek, ale není to první případ, kdy jste říkal něco jiného před volbami a děláte úplně pravý opak. Takže potom, prosím vás, neslibujte, že odstraníte výběrčí budku,” dodal Chládek.

„Dobře, já se k tomu nebudu vyjadřovat, jak mne žádají kolegové. Každý ví, že návrh na optimalizaci náměstí obsahuje i odstranění budky,” uzavřel debatu Švácha.