Advokát z Rakovníka, ale také bývalý policejní vyšetřovatel, autor několika knih a člen transparentní komise v Rakovníku, Václav Láska, podal trestní oznámení na premiéra Petra Nečase (ODS) kvůli údajnému uplácení a na tři rebelující poslance ODS – Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra. Ti se měli provinit tím, že úplatek přijali. Podle Petra Nečase je vše absurdní.

Advokát Václa Láska zaslal trestní oznámení během pondělního dne na městské státní zastupitelství.

K údajnému uplácení a přijetí úplatku mělo dojít podle Václava Lásky tím, že premiér Petr Nečas slíbil rebelujícím poslancům, že v případě složení poslaneckého mandátu se dostanou na významné posty ve společnosti, kde má majetkový podíl stát.

„Vzdání se mandátu jmenovaných poslanců bylo rozhodující měrou způsobeno příslibem získání významných postů ve společnostech s majetkovou účastí státu. Tento slib jim dal premiér Petr Nečas a na zajištění těchto postů se podílely další osoby včetně například ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09)," uvedl v trestním oznámení Václav Láska. Ten dále upozornil na to, že zmiňovaný slib premiéra Petra Nečase opakovaně potvrdil ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

„Trestní oznámení může podat kdokoli na kohokoli. Nicméně tuto věc považuji za naprosto absurdní," reagoval Nečas ve vyjádření, které ČTK poskytl jeho mluvčí Michal Schuster.
Šnajdr, Tluchoř a Fuksa složili v listopadu poslanecký mandát kvůli sporům o vládní balíček. Šnajdr byl v prosinci jmenován do dozorčí rady společnosti Čepro, Fuksa v lednu zamířil do čela akciové společnosti Český Aeroholding.

Šnajdra, Tluchoře a Fuksu ve Sněmovně nahradili poslanci Miroslav Bernášek, Pavel Bohatec a Roman Pekárek. S pomocí jejich hlasů poté vláda prosadila daňový balíček. Odpor části ODS ke zvyšování daní předtím zapříčinil několikatýdenní vládní krizi a odklad schvalování státního rozpočtu.