S opravami lávek a mostů začne vedení rakovnické radnice defakto ještě v letošním roce. Podle předběžných plánů chce radnice nejpozději do konce letošního roku vybrat firmu, která by nejen postavila nový most přes Rakovnický potok v lokalitě u Tyršova koupaliště, ale zároveň také ten původní odstranila, stejně tak i nedalekou lávkou pro pěší. V roce 2020 by pak došlo k realizaci zakázky.

Projekční práce na most u koupaliště a také Pod papírnou a i na lávkách u koupaliště a u Kohoutova mlýna začaly v loňském roce. „Na mosty byly zpracovány příslušné projektové dokumentace, provedena majetkoprávní vypořádání a v současné době probíhají stavební řízení,“ informoval mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

 

Jakmile město obdrží pravomocná stavební povolení, bude následovat dokončení a odevzdání posledních stupňů projektové dokumentace.

Ještě letos začnou projekční přípravy na opravu mostu za čistírnou odpadních vod přes potok Huřvinka a dále Rakovnický potok, ale i mostu v průmyslové zóně přes Černý potok. Zmíněné mosty jsou podle protokolu z prohlídky hlavních mostních konstrukcí pořízené v roce 2017 ve špatném, nebo velmi špatném stavu.