Přestavba areálu plaveckého bazénu na menší aquapark pokračuje podle harmonogramu, stále tak platí termín dokončení stavby zhruba v polovině listopadu letošního roku. Aquapark by se pak mohl poprvé veřejnosti otevřít v první dny roku 2020. „Je nutné ještě započíst termín pro kolaudaci, pro případné odstraňování zjištěných závad a podobně. Stejně tak bude nutné najmout pracovníky, kteří budou muset být proškoleni. Byl bych opravdu rád, kdyby prvního ledna došlo k otevření,“ uvedl Stanislav Staněk.

V současné době se i kvůli klimatickým podmínkám pracuje především uvnitř areálu, kde už dělníci zapojují jednotlivá potrubí, topení, ale také jsou již do prostor navezeny nejrůznější technologie. Například ta klimatizační musela být nejprve rozebrána a až přímo v určených prostorách složena.

„Nyní začneme vylévat podlahy v přízemí. Prioritou v této fázi stavby je dodělání instalací včetně topení a dalších jiných, jejichž rozvody jsou skryty pod omítkou. Poté bychom měli začít dělat obklady. Kromě toho je již kompletně zaizolována střecha objektu, nyní se izoluje i vnitřní bazén,“ sdělil podrobnosti Antonín Poc, technický dozor na stavbě.

Zatím příliš nepokračují práce na dokončení fasády objektu, a to kvůli klimatickým podmínkám. „Jakmile se denní teploty budou pohybovat nad 5 stupni Celsia, práce budou pokračovat. V tuto chvíli se nedají lepit jednotlivé desky,“ vysvětlil Antonín Poc s tím, že v nejbližších dnech by měly být na věž umístěné tobogánové tubusy pomocí jeřábu.

Rekonstrukci bazénu s přestavbou na menší aquapark schválili zastupitelé počátkem roku 2015. Město za ni zaplatí částku okolo 205 milionů korun. Návštěvníci se mohou těšit na řadu nových atrakcí v podobě dvou tobogánů, divoké řeky, nebo třeba atrakce, kdy je možné vodu rozhýbat vlastním tělem. Chybět nebude ani dětské brouzdaliště, možnost občerstvení a posezení a také relaxační zóna. Zásadní novinkou je přesunutí šaten do suterénu.

O provoz bazénu by se měla starat firma Údržba městských komunikací Rakovník, která je ve stoprocentním vlastnictví města.