Deníkem oslovení lidé, a to i prostřednictvím sociální sítě, by proti legalizaci marihuany zásadně nebyli. Ovšem stejně tak převažuje téměř stejná část opačných názorů, tedy proti legalizaci marihuany. Podobně koneckonců dopadl i panel Deníku, ve kterém se redakce ptaly osobností na jejich názor.

„V Kanadě pochopili, že lidé, kteří chtějí marihuanu užívat, kouřit, si cestu, jak ji získat, vždy najdou. Naopak podle mne díky tomu navíc vyberou nějaké peníze navíc na daních. A podle mne nesmírnou výhodou je možná kontrola v obchodech,“ reagoval na dotaz Deníku Jan Černý.

„Nevidím důvod, proč marihuanu stále zakazovat. Pivo a alkohol jsou podle mne daleko horšími škůdci zdraví. V některých studiích, které jsem četla na internetu, naopak zaznělo, že marihuana má i pozitivní účinky na lidské tělo,“ sdělila Petra Volfová.

Naopak druhá skupina lidí považuje marihuanu za drogu a měla by být i nadále zakázána.

S případnou legalizací marihuany nesouhlasí policisté. Podle mluvčí rakovnické policie Michaely Richterové se stačí podívat, kolik řidičů dnes a denně zastavují hlídky a odhalí u nich řízení pod vlivem drog či alkoholu.

„Pokud by došlo k legalizaci, pak by lidé zřejmě začali zneužívat. Už nyní policisté na silnicích odhalují dost řidičů, kteří před jízdou užili jiné návykové látky, nebo alkohol. Popravdě si neumím představit, co by se dělo na silnicích,“ reagovala na dotaz Deníku Michaela Richterové. Podle ní je nejvíce rozšířenou drogou pervitin a marihuana. Právě řidiče se většinou k užití těch drog nejvíce doznají.

„Stává se, že se zde občas objeví partička, která si tu zapálí cigaretu marihuany. Když je upozorníme, většinou odejdou. Pokud ale máme plno, nemůže ohlídat. Spoléháme se, že nás někteří z hostů upozorní,“ doplnil barman, který si přál zůstat v anonymitě.