Na oddělení ARO zatím zažívá pouze jednotlivé případy covid pozitivních pacientů, někteří z nich ale byli i v kritickém stavu. Naštěstí žádný prozatím nezemřel. Personál je pochopitelně vybaven respirátory, rukavicemi a dalšími nezbytnými pomůckami. „Je to náročnější, ale bohužel to k dnešní době patří a je to nezbytné. Náročné je to především pro sestřičky, které s pacienty v boxu tráví opravdu dlouhou dobu,“ poznamenal lékař.

V nemocnici se musela na jednotlivých oddělení udělat bariérová opatření, neboť zde není vyčleněno jedno infekční oddělení, ale pacienti s covidem se nacházejí hned na třech. Lůžek je sice dostatek, horší je to ovšem s personálem. „To nás opravdu trápí. Zatím je v karanténě jen pár zaměstnanců, ale pokud by přibývali další lékaři a sestry, byl by to skutečný problém,“ uvědomuje si lékař.

Nálada tedy v nemocnici není zrovna veselá. „Situace není moc příznivá, protože nikdo neví, co přijde. Situace je opravdu nepředvídatelná. Zatím ovšem nevládne vyloženě panika. Snažíme se připravit, jak nejlépe umíme,“ ujistil Seemann.