Podle pražských lékařů se jedná o likvidační mediální kauzu, která je vedena tendenčně a poškozuje všechny lékaře.

„V žádném případě netvrdíme, že není možné profesní pochybení pana kolegy, ale považujeme za nepřípustné, aby byl kdokoli veřejně pranýřován na základě neověřené výpovědi nespokojeného laika," napsali lékaři Pavel Heinige a Silvie Netvalová v průvodním textu petice. Ti se chtějí obrátit na ministra zdravotnictví, aby celou kauzu nechal objektivně a hlavně odborně posoudit. Podle nich je primář Jiří Havránek pranýřován, aniž by byla oficiálně prokázána jeho vina, nebo aspoň důvodné podezření na pochybení podložené posudkem odborníka.

„Pokud budeme současnému dění nečinně přihlížet, můžeme se teoreticky dostat do situace, kdy každý nespokojený pacient označí svého lékaře za mučitele nebo násilníka, popíše li takto jeho činnost dychtivému novináři, a celá situace se bude opakovat," upozorňují lékaři.

Primář Jiří Havránek měl údajně kvůli duševní nemoci, maniodepresi, ubližovat dětem, a to především za svého působení v klatovské nemocnici. Případem se zabývali policisté, kteří celou záležitost odložili, a to na základě posudku, podle kterého není pro nepříčetnost trestně odpovědný. Jiří Havránek nařčení popírá s tím, že se jednalo o běžný lékařský postup, kdy je mnohdy těžké zavést novorozenci kanylu a vpich je nutné opakovat. „I řada dospělých lidí bude mít určitě zkušenost, že se mu odběr krve nabíral až na pátý pokus," řekl Jiří Havránek.