Podzimní soutěž má už mnohaletou tradici a sjíždí se sem opravdová špička tanečních souborů z celých Čech i ze Slovenska. Hodně omlazené Lentilky letos soutěží v šesti z osmi kategorií.

Generálka

Všech šest předtančení zhlédli Rakovničtí ještě před odjezdem při generální zkoušce v Klubu dětí a mládeže v Rakovníku. Vystoupení přilákalo jako vždy především rodiče a kamarády. Není proto divu, že klub praskal ve švech. Nezasvěcenému se zdál všeobecný mumraj určitě nezvladatelný. Ale tanečníci se převlékali v rychlém sledu.

Na parketu diváci viděli tradiční country v podání mladší i starší kategorie s názvem „Holčičí tancovačka“ a „Randění“.

Milovníci moderny určitě ocenili předtančení ve stylu Linedance. Mladší děvčata v něm byla „Na chvíli slečnou“ A starší tanečníci tancovali „Jeden za všechny“.

Při show si všichni připomněli s těmi mladšími „Pohádky ovčí babičky“ a starší ukázali, že „Berou“, ale nemusí to být vždy ryby.

Letošní mistrovství vypuklo skoro o dva týdny dříve. To klade velké nároky na všechny soubory při secvičování, protože často začínají od září s novými dětmi.

Zrovna tak nové choreografie vznikají na poslední chvíli. Například show „Berou“ pro osm tanečníků a deset párů bot vzniklo dva týdny před mistrovstvím. V poslední možný den dali všichni hlavy dohromady, až bylo předtančení na světě.

Ve které kategorii si nejvíce Lentilky věří, prozradil Jiří Chobot Pšenčný, jeden z vedoucích Lentilek: „Jde nám už léta tradiční country, no a u show záleží na nápadu“.

Informace o tom, jak Lentilky zabodují, vám přineseme v některém z dalších vydání.