Konal se zde Hubertský den, kterého se letos zúčastnil rekordní počet 380 dětí ze šesti škol. Lesní pedagožka Iveta Pešulová konkretizovala: „Po zhruba dvouleté pauze přijela Základní škola ze Mšeci a nově přijely děti z Řevničova." Dále tu byla skupina školáků ze ZŠ a MŠ Speciální Jesenice, ZŠ Bělohorská Praha, ZŠ Kvílice a Kryry.

Skupinky „malých přírodovědců" postupně obešly deset stanovišť na naučné poznávací stezce, které jim nabídly zábavu i poučení. „Plní úkoly týkající se lesa a přírody, za které od nás dostanou odměny," popsala Pešulová. Novinkou byla „poznávačka" lišejníků (na fotu). „Děti je mohou dokonale prozkoumat za pomoci botanické lupy. Takže se jim nabídnou moc krásné pohledy na lišejníky, které uvidí ve zhruba patnáctkrát zvětšeném měřítku," upozornila na zajímavost Iveta Pešulová. Akce měla samozřejmě i letos doprovodný program. „Děti si vyrábějí na památku náramky z šišek, je tu ukázka ze sokolnictví či povídání o kynologii," upozornila ještě Iveta Pešulová.

Tři třídy z řevničovské školy sem doprovodila mimo jiné také učitelka Nikola Tomková, která konstatovala: „Jsou to šesťáci, sedmáci a osmáci a myslím si, že si dnešní den užili perfektně. Vím, že někteří do přírody vůbec nechodí, takže je to tady pro ně parádní a nevšední zážitek." Byly mezi nimi i Marie Štechmilerová a Adéla Chroustovská, které se shodly: „Je to tady moc pěkné. Byl to moc zajímavě strávený den." Obzvláště větší kluci si užívali střelby ze vzduchovky. Milan Kasík, revírník z Lesní správy Lužná, která akci spolupořádala, mladé střelce pochválil: „Jde jim každoročně výborně. Je vidět, že mají p střelbu velký zájem a že je baví."

Stylově v loveckém přijel na akci Tomáš z Prahy, který pro Rakovnický deník vysvětlil. „Z Rakovnicka znám nejlépe Křivoklátsko, kam jezdíme na chatu. V mysliveckém jsem proto, že můj táta má rád myslivost a já bych chtěl být také jednou myslivcem." Příjemné setkání bylo zakončeno společným opékáním vuřtů. Den uspořádal podnik Lesy České republiky spolu s Lesní správou Lužná.