Ten modeláři přemění ve velikou dílnu, kde se rýsuje, řeže, brousí, lepí a samozřejmě posléze také létá, proto také tábor kde jinde, než přímo na letišti, neboť co je nejlepší pro modeláře po postavení modelu? No přece ho hned vyzkoušet.

Cílem tábora je soustředění dětí, které celý rok navštěvují modelářské kroužky, které vedou naši modeláři v DDM Rakovník.Každého tábora se také účastní noví adepti modelářství, kteří potom od září do zmíněných kroužků většinou začnou chodit. V průběhu tábora se mladí modeláři dozví něco z teorie letectví, dále následuje praktická stavba jednoduchých modelů a jejich následné seřízení a létání.

Pod vedením zkušených modelářů se mladí modeláři seznámí i s létáním s RC modely. Klub disponuje několika cvičnými modely na elektromotor a dokonce cvičnými akrobatickými modely na spalovací motor, se kterými je možno provádět bezpečnou výuku létání s dvojím řízením. Ze zkušeností z minulých ročníků mohu říci, že všichni se v průběhu tábora tímto způsobem naučili létat s RC modelem. Tábor pořádáme ve dvou turnusech, od pondělí 10.8. do soboty 15.8 a od pondělí 17.8. do soboty 22.8. Tábor je denní, vždy od 8.00 – 17.00 hod.

V sobotu pak vždy pořádáme pro děti soutěž jako zhodnocení táborové činnosti za celý týden. Letos v průběhu tábora opět navštívíme s dětmi letecké muzeum pana Tarantíka v Třemošné u Plzně. Tento výlet se vždy setká u dětí s velkým ohlasem, neboť v tomto muzeu se může skoro do všech exponátů usednout, a kde se Vám povede pilotovat dopravní letadlo IL 14, nebo pro změnu tank T 34, který osvobozoval Prahu?

Dále v průběhu tábora pořádáme soutěž ve střelbě ze vzduchovky.

Myslím si, že pro krátkou informaci o jedné z mnoha aktivit party nadšenců na rakovnickém letišti bylo napsáno již dost. Proto nezbývá než případné zájemce o tento krásný koníček pozvat do areálu LMK. Bohužel v tomto okamžiku je kapacita tábora již naplněna, přesto pokud by měl někdo zájem vyzkoušet si řízení RC modelu pod vedením zkušeného instruktora, nebo se poradit, navštivte nás na rakovnickém letišti.

AUTOR: Jiří Habart