Po dvou letech covidových opatření chybí dětem sociální kontakty, čemuž odpovídá zájem jak o příměstské, tak o pobytové tábory. Například v Domě dětí a mládeže v Rakovníku jsou volná místa ze šestnácti nabízených táborů pouze v jediném, a to v Létu rakovnických dětí II. pro cyklisty od 9 let, který se uskuteční 8. až 12. srpna. U ostatních se přijímají jen náhradníci.

Centrum DRAK nabídlo prázdninové výlety už v první polovině ledna rodičům dětí, které dříve patřily mezi účastníky. Ve druhé polovině ledna vedoucí centra Andrea Nytrová Petrboková zveřejnila letní program i pro ostatní zájemce na sociálních sítích a na webu. A za několik týdnů byla kapacita prakticky naplněna.

„Několik posledních míst zbývá u Vodáckého kempu, ten je jediný spací a pro starší děti. Nejvíce byl zájem o termíny na konci července a začátkem srpna, protože rodiče vědí, že jsou uzavřeny školky v celém Rakovníku. Bereme děti od čtyř let, pokud jsou samostatné a zvyklé chodit. Letos budeme mít pro děti i velké překvapení a většinu času budeme trávit venku,“ popsala Nytrová Petrboková, která vzhledem k obrovskému zájmu uvažuje ještě o dalších dvou týdnech v jiných prostorách, sežene-li instruktory.

Nultý ročník k zimní variantě Rakovnické 60 - RZ 25.
Zimní varianty Rakovnické 60 se zúčastnilo přes 900 chodců, běžců a cyklistů

Zatím volná místa jsou v příměstském modelářském táboře, který pořádá LMK Rakovník na letišti. Uskuteční se v termínech 15. až 19. a 22. až 26. srpna každý den od 8 do 16 hodin. Možné je přihlásit se na jeden nebo na oba týdny. „Doporučujeme však využít oba týdny, aby měly děti na vše dost času. Náplní tábora bude výuka stavby házedel od základních až po komplikovanější konstrukce, stavba modelů poháněných gumovým svazkem, dále pak výuka pilotáže RC modelů na našich cvičných modelech,“ popsal Jan Kratochvíl z LMK Rakovník.

Na letišti bude vybudována plnohodnotná modelářská dílna se vším vybavením, takže postavené modely budou moci táborníci v areálu modelářského letiště hned vyzkoušet, pod dohledem vedoucích. Na oba turnusy je maximální kapacita sedmnáct dětí. Místa na táboře jsou nyní téměř z poloviny rezervována.

Škoda Auto kvůli ruské invazi na Ukrajině musí od tohoto týdne omezit výrobu, potýká se s kritickým nedostatkem dílů od ukrajinských dodavatelů.
Střelba na Ukrajině zasáhla i Škodu Auto. Kvůli nedostatku dílů omezuje výrobu

Rychle se plní také letní příměstský tábor, který pořádá Fotbalpark Pavlíkov na svém hřišti u Pavlíkova. Od 8. do 15. července se uskuteční pro chlapce fotbalgolfový tábor, pro dívky taneční.

Dohromady sedm turnusů nabízejí letní příměstské nepobytové tábory Dětského klubu Rakovník. Tematicky zaměřené tábory pro děti z prvního stupně základních škol jsou zdarma a budou se konat postupně od 11. července do 26. srpna.