„Horko se určitě projevilo. Ryby moc nežerou a ani se nemůžou tolik krmit, protože by to, co nesní, hnilo ve vodě, a ta by se pak kazila. Ryba tedy nebyla tak veliká, jako v předchozích letech. Počet ryb se nám ovšem podařilo zachovat, nebyly žádné úhyny, a to díky vzduchování rybníků,“ prozrazuje Jaromír Matoušek.

Nejzajímavějším a největším výlovem v regionu byl výlov Žákova rybníka, který opět přilákal velké množství návštěvníků. „Připraví se kafe, pivo, svařák a grilují se ryby. Obsluha, která pro lidi tuto akci připraví, nemá chybu. Panuje tu vždycky výborná atmosféra. I ostatní výlovy byly solidní, takže můžeme být celkem spokojeni,“ sdělil Jaromír Matoušek.

Někdy i více než počasí trápí předsedu rakovnických rybářů vydry říční, které se začínají přemnožovat. „Dělají nám neskutečné škody v areálu pod Bartoněm, ale i jinde. Za tři neděle nám dokáží sebrat i sedm set kaprů pětadvacet centimetrů velkých. Jsou chráněné, tak vymýšlíme různé ohradníky, aby tam nemohly. Je to poměrně velký problém a závisí na tom i výnosnost ryb. Už se stalo, že jsme měli škodu na štikách i přes třicet tisíc. Možná by měli jejich ochranáři začít přemýšlet, jak chránit také náš majetek,“ přemítá Jaromír Matoušek.