Pro diváky byly vystaveny automobily a další technika jednotlivých hasičských sborů, která bojovala o vítěztví v soutěži ladné krásy v Miss Tatra. Celkem se tam soutěžních vozidel sešlo na 34 z celé ČR. Odborná porota, která se zaměřila nejen na estetický vzhled, ale také na to, jak se o Tatru její majitelé starají, korunovala titulem Miss Tatra 2018 krásku SDH Duchcov. První vicemiss se stala svěřenkyně SDH Nový Rychnov a druhou vicemiss se stala Tatra reprezentující červené barvy SDH Pacov.

Pro veřejnost se otevřely expozice se současnou a historickou hasičskou technikou. Velkou pozornost mezi dětmi i dospělými budily vystavené modely autíček s hasičskou tématikou. Na své si však přišly především děti, v připraveném programu hasily hořící hrad nebo vodou z hadice sestřelovaly terče. Také plnily nejrůznější tématické úkoly.

Součástí programu bylo Mistrovství České republiky ve výměně kola na Tatře 815., mezi soupeřícími dvoučlennými týmy byli zástupci příbramských hasičů a vedli si velmi dobře. Kolo váží 150 kilogramů, je nutné povolit a utáhnout 10 štoubů, kolo kolo odvalit po vyznačené dráze a zpátky upevnit. Většina týmů to zvládla do 5,5 minuty. Nejrychleji to zvládli vítězové loňského ročníku: František Sadílek a Michal Král z HZS Středočeského kraje .

Hasiči také předvedli dynamickou ukázku záchranných prací ve výškách, kdy transportovali bezpečně na zem visícího bezvládného kolegu. Bezpečné zavěšení zajišťoval jeřáb, z kterého slaňovali a prováděli zásah.

Při všech soutěžích a dynamických ukázkách zdravotnickou podporu hasičům, soutěžícím i návštěvníkům poskytovali záchranáři ze Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra (ZZMV).