Tradiční dětský tábor, který připravili novostrašečtí dobrovolní hasiči, se opět vrátil do osady Dancaster za Velkou Chmelištnou.

Osada za Velkou Chmelištnou


Osada Dancaster leží kousek za Velkou Chmelištnou. Pro novostrašecké hasiče to nejsou místa neznámá. „Už jsme tu tábor měli. Je tu kompletní zázemí. Stačí jen postavit stany. V minulých letech jsme byli třeba v Břežanech nebo Oráčově, jenže tam je to na holé louce a přípravy tábora tak zaberou daleko více času. Tady nám na to stačí víkend,“ nechal se slyšet Librcajt.
Průměrná účast

Letošního čtrnáctidenního turnusu se zúčastnilo 34 dětí, na ty dohlíželo zhruba deset vedoucích včetně praktikantů. Na hasičsky laděném táboře nechyběla celotáborová hra Za pokladem San Marca, cvičení požárního sportu, hry v lese i na louce. V záloze byl také doplňkový program pro případ nepřízně počasí. „Bylo tu snad opravdu hezky pouze první den po příjezdu,“ postěžoval si zástupce vedoucího. Děti díky tomu vyrazily například do rakovnického bazénu nebo plzeňského Aquaparku. Osada se nevyhnula nájezdu neznámého pachatele, který v nočních hodinách prořízl hadici od barelu s vodou vedoucí do umývárny a vypustil hasičům u automobilu kolo.

Organizace a kuchař


Na samotné organizaci v místě tábora se podíleli kromě novostrašeckých i členové ze Mšeckých Žehrovic. Po celých čtrnáct dní všem vyvařoval kuchař Milan Jursík ze Stochova. „Milan si zaslouží poděkování, protože to pro nás dělá z kamarádství,“ dodal Librcajt. Podle jeho slov je zde v letošním roce nejlepší parta jak vedoucích, tak dětí.

Novostrašečtí hasiči děkují za podporu Městu Nové Strašecí, obci Velká Chmelištná, hasičům z Čisté a dalším za jejich podporu.