Rakovničané se shodují: Obchvat chceme co nejrychleji už kvůli našim dětem


„Jsem toho názoru, že pan Renc nechce, aby se obchvat stavěl nedaleko Tyršáku, protože mu tam stojí barák. Ale já osobně bych ho tam zrovna dal, protože tam ho postavit, je myslím to nejlepší řešení,“ konstatoval Miloslav Vlček.

„Já jsem pro jižní variantu, protože je tam železniční most a přírodu by to tedy nijak nenarušilo. Někteří lidé to přirovnávají k Barrandovu, ale kdyby nebylo Barrandova, tak by byl v Praze špatný spoj s centrem. Takže ono to něco do sebe má,“ zdůraznil Václav Zuska.

„Obchvat je potřebný, a to v jakékoli podobě. Očekávám ho už deset let, už doby starostování Hrčky. Je důležité odklonit dopravu od města. Chci proto, aby byl obchvat postaven co nejdříve. Jestli potřebují nějakou občanskou neposlušnost, tak jsem připraven jít do boje. Bydlím u silnice a velký provoz ve městě mi vadí,“ řekl Jiří Stanislav.

„Jen se podívejte na silnice v Rakovníku. Všude samé auto a náklaďák. Vždyť už se děti bojí chodit z jedné strany vozovky na druhou. Jsou tu sice semafory ale náklaďáky vám klidně vjedou mezi děti. Tohle už není normální. Je mi naprosto jedno, která varianta vyhraje. Jsem pro tu nejrychlejší,“ uzavřel za občany Rakovníka Vladimír Šiler.