VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé se na tábořiště vracejí i několikrát za sezonu.

Skryje – Pokud se vydáte v létě na Berounku, v tábořišti Ahoj ve Skryjích potkáte Jitku Veselou. Od 23. května do konce září tráví dny u vody a stará se o pohodlí vodáků a návštěvníků. Letos už po sedmnácté.

26.9.2015
SDÍLEJ:

Jitka Veselá (uprostřed)Foto: Deník/Jana Elznicová


Nenavštívilo letos tábořiště méně vodáků, když bylo tak málo vody?
Ne, to určitě ne. Ostatní řeky byly téměř nesjízdné, takže se na Berounku vypravilo hodně cizích lidí, kteří sem běžně nejezdí.

Takže jste spokojená? Počasí jinak přálo…
Já jsem vždycky spokojená. Nemusí pršet, stačí když kape a letos kapalo trochu víc.

Dá se nějak vyčíslit, kolik prošlo tábořištěm lidí?
Zatím to nemám přesně spočítané, ale letos nás navštívilo hodně tatínků s dětmi pod šest let. Jeden tatínek měl v lodi dokonce tři děti od tří do šesti let.

Stalo se vám, že jste měla plno a vodáci museli jet dál?
Letos se to nestalo. Možná to bylo tím, že červencové svátky vyšly do dvou týdnů, takže se sem pokaždé všichni vešli. Nejvíce lidí tu bylo asi třetího srpna. Přijeli mí stálí hosté z gymnázia v Chomutově se sedmdesáti dětmi.
Nocovali na tábořišti většinou vodáci, nebo i ostatní rekreanti?
V letních měsících tu táboří většinou vodáci. Lidí, kteří by tu jezdili třeba na kole, těch tu bylo tak třicet. Většinou se objevují až v září.

Plují tudy nějaká zajímavá plavidla kromě lodí?
Letos tu přistál vor Zdeňka Kolumpka a jeho přátel z Rakovníka, kteří letos pluli po třicáté. Jiné vory moc nejezdily. Mám tu například stálé hosty z Mostu a ti jeli na půjčených lodích jen do Višňové. Vor vůbec nestavěli. Pro vory byla letos Berounka téměř nesjízdná. Předešlé roky tudy brázdila takových plavidel celá řada.

Zmiňovala jste stálé hosty z Mostu. Vracejí se sem lidé často?
Lidé sem jezdí i několikrát za sezonu. Některé beru už jako své známé. Například pan Wirtha z Areo Odolena Voda. Říkají mu Gapa. Přijíždí pravidelně o svátky v červenci a s ním parta lidí, která si postaví i patnáct stanů. Na stálé hosty se vždy moc těším.

Jak dlouho se u vás návštěvníci zdrží?
Většinou tu jednou přenocují a jedou dál. Pár karavanů tu mají stálí hosté už v důchodovém věku.

Z jaké dálky k vám zamířili?
Byli tu už lidé z Nového Zélandu, ze Srí Lanky, Anglie, Německa.

Nový Zéland je hodně daleko. Jak se sem ti lidé dostali?
Pán přijel na kole. Přicestoval do Evropy a tady jezdil na kole. Přespal tu jednou. Z Anglie sem přijel pán s paní na motorkách.

Pamatujete si na nějaký kuriózní zážitek za těch sedmnáct let?
Za sedmnáct let toho bylo hodně. Říkala jsem si, že jsem mohla psát nějaký deník, nebo sem dát alespoň nějakou návštěvní knihu. Ale vzpomínám si třeba na pana Wirtha. Ten pokaždé křtí vodáky. Vodáci na lodi dostanou oprátku na krk, napít rumu a polévají je vodou. Pak tady křtili na vodáky rodiče své děti. Přestrojili se za vodníka a pak jedna holčička říkala: „To byl můj táta!" Voraři z Mostu jezdí jednou převlečení za vodní víly, za šmouly. Je to taková pohodová parta. Hrají na kytaru.

Přináší provozování tábořiště nějaké problémy?
Letos byl trochu problém s rozděláváním ohně. Pro tábořiště a tábory existuje výjimka, takže si oheň rozdělat mohli na vyznačených místech. Ale podepisovali mi prohlášení s tím, že za oheň ručí, že budou mít u něj vodu na uhašení. Několik jich mělo zkraje průpovídky, ale nakonec jsme se dohodli a všechno dobře dopadlo.

Během léta se asi potkáte s různými lidmi. Jak na vás působí?
Letos je musím pochválit. Chovali se celkově o něco lépe. Měla jsem tu méně part, které bouří a zpívají dlouho do noci. Mohli by být ještě o něco tolerantnější. Někteří už mě znají a nemají mě proto moc rádi. Přijíždějí k tábořišti, vidí mě a řeknou: „Ještě je tam," a jedou dál. To mě ale netrápí. Aby tady kvůli deseti řvoucím lidem nemohly spát třeba rodiny s dětmi, to za to nestojí.
Je tu krásné prostředí a jak říkáte, lidé se sem rádi vracejí. Nechybí jim tu ještě něco?
Chtěli by sprchy. Ale já je zatím neplánuji. Pořád si chci udržet statut tábořiště. Nechci kemp.

Co děláte, když skončí sezona?
Uklidím tábořiště. Vypnu čerpadla a jedu domů. Jsem tu od 23. května. Končím posledního září. Od 13. září sem jezdím jen na víkendy. Na začátku září přijeli jen jedni lidé s jedním stanem. Samozřejmě se tu musí dělat nějaká údržba. Například na jaře budeme dělat schody k řece.

Máte čas se během sezony podívat někam do okolí?
Ne. Jsem naprocházená za celý den dost tady mezi stany, takže jsem ráda, když jdu v půl jedenácté spát. V sezoně vstávám v pět hodin. Lidé už vstávají ráno po šesté. Jdou na most nebo na Skryjská jezírka. V tu dobu už musí být uklizené záchody, umývárna.

Pomáhá vám někdo, nebo jste na to sama?
Dcery jsou dospělé, mají svůj vlastní život. Jezdí sem ale téměř na celou sezonu přátelé z Litvínova a ti mi pomáhají. Ale když tu nejsou, jsem tu sama.

Autor: Šárka Hoblíková

26.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidiči/strojníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: řidičský průkaz sk C. Řidičský průkaz sk. E a profesní průkaz výhodou., Nabízíme: služební telefon a auto., Kontakt: tel. 736628345 nebo e-mailem tatra.mrazek@seznam.cz. Pracoviště: David mrázek, 270 07 Mutějovice. Informace: David Mrázek, .

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečník, svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Lubná u Rakovníka, Kovovýroba Jindřich Pergler je velice dobře zavedenou společností s historií od roku 1989., Hledáme zámečníka, který se nebojí improvizovat, se sklonem k samostatné práci. , Náplň práce je nestereotypní, nejedná se o sériovou výrobu, v náplni práce převažují zakázkové práce v sídle společnosti., Svým zaměstnancům nabízíme výborné pracovní zázemí, flexibilní pracovní dobu s prozaměstaneckým přístupem (jedná se jen a pouze o domluvu mezi zaměstancem a majitelem společnosti Jindřichem Perglerem). , Zaměstnanecké výhody: pracovní poměr na dobu neurčitou, neustálá sebevzdělání a rozvoje v rámci společnosti, pravidelný plat, letní a vánoční mzdové bonusy., Kontakt: Ing. Marcel Perger 777708070, e-mail: marcel.pergler@pinie.cz nebo osobně na provozovně.. Pracoviště: Jindřich pergler, 270 36 Lubná u Rakovníka. Informace: Marcel Pergler, +420 777 708 071.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 15 000 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Nábytkář/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: e-mailem euro@truhlarstvivalis.cz nebo tel. 724146329/313537172 (od 7:00 do 15:30).. Pracoviště: Truhlářství - vališ s.r.o., Rakovnická, č.p. 354, 270 52 Lišany. Informace: Monika Ryšlavá, +420 313 537 172.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 450 Kč

Specialisté v oblasti sociální práce Vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálně-právní ochrany dětí a sociální prevence. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: výkon komplexních činností v souladu se zákonem o sociálně-právní ochraně dětí, především činnosti na úseku kolizního opatrovnictví, náhradní rodinné péče a kurately dětí a mládeže., Platové podmínky : dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě v platném znění (Tř. 11)., Požadavky: vysokoškolské vzdělání v souladu se zákonem č. 108/2006, o sociálních službách, znalost práce na PC (WORD, EXCEL, internet, e-mail)., Výhodou: znalost obecně závazných právních předpisů, dobrá znalost českého jazyka, vykonaná zkouška odborné způsobilosti na úseku sociálně-právní ochrany dětí, ochota řídit služební vozidlo a řidičský průkaz sk. B, praxe v oboru., , Bližší informace na úřední desce MěÚ Rakovník a na internetových stránkách www.mesto-rakovnik.cz, Přihlášky do 31.8.2018.. Pracoviště: Město rakovník- pracoviště na sekyře, Na Sekyře, č.p. 166, 269 01 Rakovník 1. Informace: Renáta Kameníková, +420 313 259 121.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Organizátoři soutěže Jiří Vejmělek (vpravo) s Jiřím Kutílkem (vlevo).

Jiří Vejmělek: Okolo chmele se motám už asi padesát let

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Ke kauze H-system hodlá kraj přispět statisíci korun

Lesy suchem velice trpí. Opatření se projeví až za desítky let

Rakovnicko – Dlouhodobé sucho a tropické teploty nepůsobí problémy jen lidem a zvěři. Ohroženy jsou také lesy. Problém je hlavně tam, kde je nepřirozená skladba porostů, na místech, kde rostou jehličnany na nevhodných stanovištích.

VIDEO: Sněhurka usnula v kapli Božího těla u chrámu sv. Barbory

Kutná Hora - Pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků natáčeli filmaři v anglicko-německé koprodukci v kapli Božího těla u chrámu svaté Barbory.

Sirkou si v přírodě neškrtnete. Ani zapalovačem

Střední Čechy – Na omezení a zákazy, jejichž uplatňování je v době suchých veder logické a většinou plyne z aktivního používání zdravého rozumu, nicméně se je vyplatí připomínat, upozorňují středočeští hasiči. Pravidla pro činnost v přírodě se v celém kraji zpřísňují od nedělní šesté hodiny ranní, kdy po krátkodobé pauze opět začne až do odvolání platit výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na zvýšené nebezpečí vzniku a šíření požárů.

Kraj poučí radnice o ochraně před útočníkem

Střední Čechy – Sérii školení v rámci informační a vzdělávací kampaně na ochranu takzvaných měkkých cílů chystá kraj na období od září do listopadu. Měkkými cíli se rozumí místa s běžným režimem provozu a bez zvláštní ochrany, kde se shromažďuje větší počet lidí – od nádraží a veřejných budov (včetně škol a úřadů) přes nákupní centra či tržiště až třeba po sportovní nebo větší kulturní akce. „Cílem“ by se mohla vstát v případě útoku – ať už by se na ně zaměřili teroristé, nebo by tam začala řádit vyšinutá osoba s násilnickým chováním. Chyná kampaň má ukázat, jak se podobně vypjatým momentům vyhnout.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT