Přenést se do doby první republiky pomáhaly v patře muzea krásné dámy v elegantních šatech, které se právě vypravily na odpolední vycházku se svými dětmi, nebo se jen tak zastavili na čaj, či obdivovaly starou dobrou minervu v expozici výstavy Žena v době první republiky. Nad veřejným pořádkem na stanici bděli prvorepublikoví četníci spolu s vojáky z Klubu vojenské historie Doksy u Kladna. K tomu si přivezli například těžký kulomet vzor 37 ze zbrojovky Brno, pušky vzor 24, krátkou četnickou karabinu, plynovou masku, helmu, jídelní nádobí a nezbytné kuřivo. Jeden 
z vojáků nastoupil do služby s mobilizačním kufrem.


V legionářském vlaku zase pobývali skuteční legionáři. V přízemí voněla jídla, které měl rád T. G. Masaryk, například švestkové knedlíky 
z bramborového těsta, halušky s brynzou, bramborová polévka nebo houbová omáčka s vejcem.

Na té si rád pochutnal Jan Masaryk. Určitě v ní bývaly hřiby z Lánské obory. A právě houbová omáčka byla letos mezi nabídkou jídel poprvé. Veškeré jídlo připravila firma z Nového Strašecí. Ta se na prvorepublikovou kuchyni specializuje. „Při přípravě jídel jsme vycházeli z prvorepublikových receptů. Originální recepty, podle kterých kuchaři vařili, se nám nedochovaly až na Masarykovo vánoční cukroví," vysvětlovala ředitelka Muzea T. G. M. v Rakovníku Magdalena Elznicová Mikesková s tím, že nejvíce jí chutná bramborová polévka a sama ji také doma vaří. Lidem chutnala také. Ale jasně vedly švestkové knedlíky s mákem a halušky s brynzou a zelím.

Slavnost vyvrcholila pietním aktem u jezdecké sochy T. G. Masaraka před muzeem. Následoval koncert vážné hudby.
Vystoupila na něm rakovnická rodačka Monika Růžková Urbanová na housle, Hedvika Mousa, Bacha na harfu. Zazpívala sopranistka Libuše Moravcová.

„Vystoupení Moniky Růžkové je už tradicí. Pokaždé se na ni těšíme a jsme rádi, že v muzeu vystupuje," dodala ředitelka Muzea Magdalena Elznicová Mikesková.