Míra nezaměstnanosti na Rakovnicku v prosinci činila 5,31 procenta, což je o půl procenta více než v listopadu. Ředitel Úřadu práce v Rakovníku má však pro tento jev vysvětlení.

Prosincová míra nezaměstnanosti byla 5,31 procenta, což je přibližně o půl procenta více, než tomu bylo v listopadu. Ředitel rakovnického úřadu práce Alexander Zajíc má však pro tento negativní jev velice jednoduché vysvětlení. „Děje se tak každý rok. Je to způsobeno tím, že končí veřejně prospěšné práce. Z jara to bude mít zase opačný efekt. Jinak si myslím, že je vývoj nezaměstnanosti na Rakovnicku příznivý,“ konstatoval ředitel. Ten upozornil ještě na nízký počet uchazečů o zaměstnání, kteří se přihlásili na úřad začátkem tohoto roku.

„Očekávali jsme začátkem ledna větší nápor nových uchazečů. Vždy jich bývalo tak kolem dvou stovek. Letos se jich přihlásila zhruba polovina,“ podotkl na závěr Zajíc. Podle jeho slov na to může mít vliv neustálý vývoj ekonomiky a odpovědnější přístup lidí k zaměstnání. Ti bezhlavě pracovní místa neopouštějí, aniž by si dopředu nezajistili jinou práci.