„Sešli jsme se pouze jednou, a to při projednávání rozpočtu. Od té doby výbor nefunguje,“ informoval Koloc a dále řekl, že k tomu, aby výbor mohl jednat, potřebuje fungujícího předsedu. „Myslím, že bychom se nad tím měli zamyslet,“ dodal Koloc. Starosta Zdeněk Nejdl (ODS) sdělil, že s Lippertem jednal o nápravě vzniklé situace. „Předseda finančního výboru mi přislíbil, že do dalšího zasedání zastupitelů vše napraví. Věřím tomu.“

Senátor a lídr opozičních zastupitelů Marcel Chládek (ČSSD) řekl, že pokud předseda výboru nepracuje tak, jak by měl, měl by být předložen návrh na jeho odvolání. „Pokud něco nefunguje, tak se k tomu musíme postavit bez pardónu. Buď musí dojít k okamžité a jasné nápravě, a nebo musíme předsedu výboru vyměnit. Odsouváním valíme problém pouze před sebou,“ pronesl Chládek.

Předseda Miloš Lippert má čas uvést vše do pořádku do 27. června, kdy znovu zasednou rakovničtí zastupitelé. Ti by měli navíc jednat o povinném předkládání zpráv z činnosti kontrolního a finančního výboru.

Starosta Zdeněk Nejdl chtěl již na posledním zasedání rakovnických zastupitelů předložit návrh, aby jednotlivé výbory předkládaly zprávy o své činnosti. Nejdl zastupitelům řekl, že jelikož nebyl tento materiál řádně zařazen do programu, tak jej pravděpodobně předloží na příštím červnovém zasedání. „Navrhujeme, aby výbory předkládaly zprávy dvakrát do roka,“ řekl Nejdl.