Tradiční květnová akce, která pravidelně přiláká stovky zájemců, začíná 4. května v 9.30 dlouhým turistickým pochodem, který měří 15 kilometrů. Kratší trasa je dlouhá 6 kilometrů a její start je naplánován na 11.30 hodin. Cyklisté se vydají na trasu dlouho 30 kilometrů v 11 hodin a děti, které nedosáhly věku 15 let, vyjíždějí v doprovodu svých rodičů.

Startovné činí 100 korun za dospělého a 50 korun za dítě. Zápis je v lišanské sokolovně. „Všichni účastníci dostanou průkazku, do které sbírají razítka a každá průkazka je slosovatelná o hodnotné ceny. Letos se bude hrát například o kola,“ uvedla jedna z organizátorek akce Irena Mikolášová.

Po skončení výletu následuje v lišanské sokolovně pestrý program, kterým provede oblíbená moderátorka Bára Ladrová. Ve 13.30 hodin se vyhlásí výsledky a proběhne slosování o ceny. Nebude chybět ani kouzelnická show Jana Vaidiše a hudbu obstará moderátor Radia Relax Jan Ladra.

„Součástí akce je tradičně řízek Lišanské šlapky, který je podáván v cíli. Letošní novinkou je placka, kterou dostanou všichni účastníci namísto plaket, aby si placky měli kam připnout,“ dodala Irena Mikolášová, která se na první výlet spolku Lišanská šlapka vydala již v roce 1996 a byla tehdy první ženou.