Cykloturistický výlet s názvem Lišanská šlapka se uskuteční už po sedmnácté. Start je 29. září jako pokaždé v lišanské sokolovně. Na příchozí čekají tři trasy, dvě turistické a jedna pro cyklisty.

Patnáctikilometrová trasa pro turisty startuje v 9.30, na pětikilometrovou trasu pěší vyrážejí v 11.30 hodin. Cyklisté na třicetikilometrovou trasu vyjíždějí v 11.00 hodin. Vstupné zaplatí dospělí šedesát korun a děti čtyřicet. Trasy jsou nenáročné, aby se na ně mohl vydat každý. Cyklistická vede lesem. Protože to není závod, neměří se ani čas.

„Vlastně jde o to, zúčastnit se. Každý dostane průkazku. Do ní sbírá razítka na jednotlivých stanovištích. Nejde tedy o rychlost, ale o to, najít všechna stanoviště a posbírat razítka. V cíli za všechna razítka dostanou účastníci tradiční lišanský řízek a plaketu," řekla za občanské sdružení Irena Mikolášová.

Pak se průkazky slosují. Na šťastné výherce všech tří kategorií čekají pěkné ceny. První tři jsou opravdu hodnotné: televize, mikrovlné trouby a varné konvice.

Po sportovních výkonech přijde na řadu kulturní program. Své sestavy tradičně předvedou cvičenky z Profifitnes Millenium.

Novinkou bude kouzelník. Ten dětem, které zdolaly nějakou trasu, rozdá na konci svého vystoupení malé překvapení.

Další novinku účastníci potkají na nejkratší, pětikilometrové pěší trase. Noví členové občanského sdružení připravili pro děti střelbu ze vzduchovky.

„Lišanskou šlapku pořádáme už po sedmnácté, chtěli jsme do ní přinést něco nového. Proto jsme přijali šest mladých členů, obyvatel obce Lišany. Ti právě jednu trasu oživili střelbou. Oslovili jsme je, protože oni nám vždy pomáhali," vysvětlila Mikolášová.

Kromě toho si členové vytvořili klubovnu v místní sokolovně. A také založili webové stránky www.lisanskaslapka.cz. Tady se dozvíte o všech akcích Lišanské šlapky. Tou další po této cykloturistické bude rozsvícení vánočního stromu. „Nově chceme uspořádat tříkrálový pochod první sobotu v lednu," uzavřela Irena Mikolášová.