"Zvolil jsem téma království. Vedle lišanských dětí už tu stavěla třeba mateřinka V Parku nebo nedaleká speciální škola. Nejbližší akcí, která nás nyní čeká, bude Rakovnický slavíček, který se uskuteční 6. dubna," přiblížil vedoucí propagace DDM Rakovník Tomáš Doležal.

Co se týče lišanských dětí, těm se tvoření ze stavebnic velice zalíbilo a i podle slov učitelky Moniky Mikovcové si jej velmi užívaly.
"Zatím jsme se takovéto aktivity nezúčastnili a je vidět, že děti to strašně baví. Ony už ze stavebnic staví pravidelně v družině, venku pak z písku a je vidět, že jsou velmi tvořivé. Kromě toho jsou zvyklé jako malotřídka často pracovat ve skupinách, mají také řadu projektových dní," sdělila lišanská učitelka.

Rakovnický pivovar. Ilustrační foto.
Pivovar Bakalář v problémech. Kvůli ruskému majiteli přichází o zákazníky

Na lišanské děti čeká do konce školního roku ještě několik akcí. Vedle Velikonočního jarmarku například Den maminek.

"Největší letošní akcí bude Zahradní slavnost, na kterou se poctivě chystáme. Ta bývá v červnu. Děti si připraví program a vytváří keramické výrobky. Máme tam rovněž svůj prodejní stánek, na který pečeme různé pochoutky. Děti zde zazpívají, zatancují a zahrají divadlo," uzavřela Mikovcová.