O víkendu se tentokrát na Rakovnicku intenzivně kradlo.


Loupež v poledne


V sobotu několik minut před jednou hodinou odpolední se v herně Gambáč v Novém Strašecí odehrálo malé drama. „Přišli tři muži. Chvilku zde poseděli, obhlédli terén. Pak se jeden z nich zvedl a šel hrát automaty,“ popisoval mluvčí rakovnické policie René Černý. V jedné chvíli vytáhl na obsluhu zařízení zbraň a pohrozil jejím použitím, pokud mu nebudou vydány peníze. „Bylo mu vyhověno, ale nejedná se o žádnou závratnou částku. Z taktických důvodů nebudeme uvádět konkrétní sumu, mohu ale naznačit, že se jedná jen o pár tisícovek,“ uvedl René Černý.

Kriminalisté případ šetří jako spáchání trestného činu loupeže.„Po pachatelích loupeže se právě v těchto chvílích stále intenzivně pátrá,“ doplnil k případu René Černý.

Dvě rány

Hned dvě vloupání v jedné obci šetří také rakovničtí kriminalisté. Události se odehrály ve Mšeci. V neděli několik minut před jedenáctou hodinou dopolední oznámil policii jedenapadesátiletý muž z Kladenska, že se s největší pravděpodobností v noci kdosi vloupal do jeho rodinného domu i přilehlé kůlny.

„Pachatel se do objektu dostal za užití násilí před dveře,“ zkonstatoval policista René Černý. V tomto domku se zlodějíček dobře napakoval. Vynesl věci za bezmála sto tisíc korun. Celková škoda je 98 tisíc 650 korun.

Zmizely známky

Okradenému chybí například několik kusů alb se starými poštovními známkami z první republiky, zabijačkové maso, dvaadvacet láhví alkoholu, zlaté snubní prsteny a neznámá hyena nepohrdla ani dětským kočárkem a dětskou autosedačkou.

O část svého majetku přišla ve Mšeci také jedenašedesátiletá žena z Rakovnicka. „K vloupání došlo zřejmě zhruba ve stejné době,“ upozornil René Černý. Zloděj tentokrát přestříhal oplocení a vypáčil dvoukřídlé okno dalšího domu ve Mšeci. Kromě oblečení přišla žena také o televizor, nepojízdný motocykl Jawa, který je navíc bez registrační značky, dva svářecí agregáty a několik kusů ručního nářadí. Celková škoda je v tomto případě 63 tisíc korun.

Zloděj v chatě

Škodu má i čtyřiapadesátiletý muž z Prahy.

„Vybrali mi rekreační chatu,“ oznámil prostřednictvím linky 158. Po příjezdu do Lišan k místu, kde jeho chatička stojí, jej vítalo vypáčené okno. Policisté po vstupu do objektu nalezli uvnitř také vypáčené dveře, které majitel chatky zamyká. Byla ukradena televize Sony, nástěnné hodiny, porcelánový servis a kolo. Škoda zde také není zanedbatelná a podle dnešních odhadů dokonce dělá celkem 51 tisíc korun.