close Podlaha tělocvičny ZŠ a MŠ Lubná by se mohla dočkat rekonstrukce. info Zdroj: archiv školy zoom_in Podlaha tělocvičny ZŠ a MŠ Lubná by se mohla dočkat rekonstrukce. V tělocvičně se nyní nachází smrková palubková podlaha, která se ovšem již nevyrábí a tudíž je i neopravitelná. Na některých místech se ovšem začínají štípat poměrně velké třísky, vlivem opotřebení se rovněž povolují spoje a prkna proto pérují. „Podlaha je jinak pěkná, na klouby ideální, ale už je za více než dvacet let dost opotřebovaná. Prkna proto musíme kompletně vyjmout až na betonový podklad, udělá se nový podklad a na něj položí vrstvená dřevěná sportovní podlaha složená z větších dílů,“ nastínil ředitel lubenské školy Radek Vyskočil.

Tím ovšem opravy nekončí. Původní světla zavěšená na stropu by měla nahradit zapuštěná nárazuvzdorná světla. „Současně s rekonstrukcí podlahy jsme se rozhodli i pro akustický podhled, kde budou světla zapuštěná. Díky betonovým stěnám a rovnému stropu se v tělocvičně vytváří velký hluk, který by měl tento pohled tlumit. Navíc se budou muset udělat i nové přívody s rozdělovačem,“ uvedl Vyskočil.

Náklady na zřízení nové podlahy se odhadují na milion a půl korun, podhled se světly by měl vyjít na zhruba osm set tisíc korun.