Překvapil vás výsledek prvního kola senátních voleb?

Podobný výsledek jsem víceméně očekával, takže mě nepřekvapil. Tušil jsem, že velkou sílu bude mít hnutí ANO. Nastala situace, že se pravice hodně rozdrobila, takže se takový výsledek dal očekávat.

Komu dáte hlas vedruhém kole senátních voleb?

V tomto mám trošku problém, protože jsem vnímal senát jako politickou rovnováhu. Jestliže postoupili oba zástupci vládních stran, tak nemám zcela vyhraněný názor v tom, koho bych podpořil. Spíše je to o tom, že vůbec zvažuji účast v druhém kole senátních voleb.

Kde byste hledal příčiny neúspěchu?

Jak jsem už říkal. V tom, že se pravice rozdrobila. Pravice s výsledky ve volbách velmi zaostává za levicovými a populistickými hnutími. Je to celkový odraz společnosti.

Jak hodníte volební účast?

Je to lepší výsledek ve srovnání s výsledky z minulých senátních voleb, když se podíváme do historie. Bylo to víceméně díky tomu, že to bylo s komunálními volbami. Účast 40 až 45 procent jsem tedy předpokládal v příštím týdnu, ve druhém kole bude myslím účast o polovinu nižší.

Co byste vzkázal svým voličům a půjde do senátních voleb znovu za šest let?

Moc jim děkuji za podporu. Jejich hlasů si moc cením. Mám pocit, že naše snažení v posledních měsících nebylo úplně zbytečné. Zda do toho půjdu za šest let znovu to opravdu nedovedu v tak vzdáleném horizontu odhadnout. Každopádně se nic nemění na tom, že zůstanu i nadále pravicově orientován a členem ODS. Ani tento výsledek nemůže změnit nic na tom, abych nějakým způsobem měnil kabáty.

Jak jste strávil volební večer?

Trávím ho doma s manželkou u skleničky dobrého červeného vína. Chtěl jsem si v klidu počkat na výsledky voleb.