O nadcházejícím víkendu bude Křivoklát i jeho podhradí hostit 4. otevřené Mistrovství České republiky v bojové
a lovecké lukostřelbě.

Akce
Spolek evropských bojových umění (S.E.B.U.) ve spolupráci s vedením hradu a místním Sokolem Křivoklát totiž uskuteční v Křivoklátě 4. otevřené Mistrovství České republiky v bojové a lovecké lukostřelbě. Nebude se však střílet jen z klasických luků, ale i z kuší.
„Jednotlivé disciplíny jsou voleny tak, aby navodily atmosféru, proto se bude mistrovství odehrávat dílem na hradě, a dílem ve sportovním areálu U Kolečka. Mají svůj scénář, různé terče, časový harmonogram, způsob hodnocení a podobně. Neklademe si však za cíl být historicky věrní, jde jen o napodobení „jak by to asi mohlo v praxi vypadat“.

Dalo by se říci, že to budou jakési soutěžní scénky, například osvobození rukojmího nebo obranná střelba z hradní věže Huderka. Na této soutěži je mimo sportovního a klubového odění možno využít i stylové oblečení, a tak tu mohou diváci potkat historické oděvy či zbroj ve stylu traperů, indiánů nebo rytířů. A luk nebo kuši si samozřejmě budou moci také vyzkoušet,“ řekl Rakovnickému deníku za pořadatele Milan Babuka.
K mistrovství jsou také zřízeny internetové stránky http://www.sebu.cz/mistrovstvi07.pdf, kde se zájemci dozví vše potřebné i spoustu dalších zajímavostí z připravované akce a najdou i kontakty pro přihlášení se.

„Zatím je přihlášeno sto čtyři střelkyň a střelců a jsme schopni ještě několik málo zájemců přijmout,“ doplnil ještě Milan Babuka s tím, že těsně před soutěží to už budou opravdu jen jednotliví zájemci podle disciplíny. A ještě jedna prosba závěrem. Letící šíp je velmi nebezpečnou záležitostí, a tak pořadatelé kladou důraz na bezpečnost jak soutěžících, tak diváků. Všichni, kdo o víkendu na Křivoklát zamíříte, vezměte si to k srdci a zbytečně neriskujte.