Jejich aktuální stanoviště je v domku, který byl zrenovován v areálu Základní organizace chovatelů v Lužné. Místostarostka obce Miroslava Egertová pro Rakovnický deník popsala: „Důvodem stěhování byl vyšší počet žáků, který se přihlásil k začátku školního roku do školní družiny. Potřebovali jsme pro ně místnost, ve které sídlila knihovna." A tak poté, co žádost schválil krajský úřad, byla družina navýšena o padesát dětí, a knihy byly přestěhovány do domku, který stojí jen pár metrů od školní budovy. „Využili jsme pro knihovnu celé jedno patro," konstatovala Miroslava Egertová. V Lužné mají knihovny dvě. Více využívána je podle místostarostky Egertové ta v Lužné nádraží, která je v novém prostoru už delší dobu. „Tak věříme, že po změně takzvaně přitáhne i tato knihovna více čtenářů," dodala místostarostka.

V to věří i knihovnice Marie Přibíková, která je rovněž velkou čtenářkou: „Hodně starých knih jsme dali pryč a přivezli díky výměnnému knihovnímu fondu zhruba tři stovky nových. Bude tedy z čeho vybírat."

Mezi stálé a věrné zákazníky luženské knihovny patří například devětaosmdesátiletý pan Jiří: „Čtu celý život a nejraději mám dobrodružnou literaturu. Velkou čtenářkou je také moje manželka Hana." Nové prostory pochválil: „Je to krásné. Už ta změna byla potřeba."

Luženská knihovna je otevřena každý týden ve čtvrtek od 15 do 17 hodin.