Jedenáctiletá Magdaléna Pidrmanová z Rakovníka získala v celorepublikové soutěži mluveného slova, fantazie a improvizace s názvem „Princezna a princ české pohádky“ nejvyšší ocenění. Dodejme, že Princezna a princ české pohádky je zábavná a vzdělávací soutěž pro děti ve věku 6 až 12 let a jejich rodiče. Patronem soutěže je již čtvrtým rokem ČRo2.

Odkud přišla ta myšlenka přihlásit se do této soutěže?

Moje babička hodně poslouchá rádio a jednou zaslechla informaci právě o této soutěži. Řekla nám o ní, a když jsme na webu zjistili přesné informace o této akci, tak jsme si doma řekli, že by vůbec nemuselo být špatné se také přihlásit.

Následovala příprava. Kdo ti s ní pomáhal?

Mamka a také učitelka ze Základní umělecké školy v Rakovníku Naďa Mikesková. Dostali jsme od pořadatelů soutěže podkladové výukové materiály.

Jak to celé probíhalo?

Soutěž trvala po celý rok. Jejím obsahem bylo vybrat si oblíbenou pohádkovou postavu z českého filmu nebo literatury, se kterou jsem pak postupovala celou soutěží. Úkolem bylo tříbit si vztah k této pohádkové postavě tak, abych dokázala za postavu mluvit i myslet, pohotově a vtipně reagovat na dotazy odborné poroty. Já jsem si třeba vybrala Šebestovou. Ale měla jsem za úkol znázornit třeba i učitelku z té pohádky a to tak, aby na hlase bylo patrné, že se jedná o jinou postavu. V dalších kolech jsme plnili vždy složitější a náročnější úkoly, ale pokaždé už jen na téma, týkající se naší oblíbené postavy. Bylo tomoc fajn.

Měla jsi trému?

Velkou. Vždycky jsem s napětím čekala, na co se mě zeptají.

Jaká byla porota?

Dobrá. Všichni její členové byli samí příjemní lidé. Konkrétně třeba herci Jan Přeučil, Eva Hrušková a také Miroslav Dvořák. Hodně jsme se také od nich naučili.

Kde se uskutečnilo vyhlášení soutěže a co jsi vlastně dostala?

V hotelu Duo. Nějaké dárky od sponzorů a především diplom za účast a výhru, který výtvarně zpracovala spisovatelka a ilustrátorka Inka Delévová.

Jaký byl ohlas na tvůj úspěch?

Velkou radost měla babička, ale i rodiče. Z nich pak především mamka, která mi pomáhala s přípravou. To, jakou radost měla paní učitelka Mikesková, se nedá ani popsat. Ona má radost z každého úspěchu nás žáků.