Do těchto míst se vypravila už řada cestovatelů. Ale nikdo své maličkosti a další potřebné věci nenaložil do dvou žlutých trabantů Egu a Babu, jedné maluchy (polského Fiatu) a jedné Jawy 250 Anežky. Posádka byla dokonce mezinárodní. S maluchem jeli dva Poláci. Záhy po startu získali přezdívku Bolek a Lolek. Na motorce cestu zdolal Slovák Marek Slobodník.

„Z garáže do garáže" výprava zdolala 21 124 kilometrů. „Na začátku jsme od každého slyšeli, že projet takovou cestu trabanty zkrátka nejde. Přestalo nás to bavit, proto jsme se vypravili na cestu, abychom dokázali, že to jde," řekl v úvodu Dan Přibáň.

Auta s motorkou tedy nejprve překonala cestu přes moře v kontejneru. Pak posádky vyjeli z nejjižnějšího města jižní Ameriky Guyany. Projela Brazílií, Peru, Bolívií, Chille a Argentinu. Skončila v Ushuai, v nejjižnějším městě světa.

K vyprávění Dana Přibáně se ještě vrátíme. Dozvíte se o útrapách i úsměvných příhodách během cesty. I to, že trabanty jely celou dobu bez větší závady na motoru. Kdežto motor fiatu byl několikrát venku.