„Můžeme jej využít na mnoho poruch v gynekologii, na poruchy pánevního dna, sestupy pánevních orgánů, úniky moče, potíže s otěhotněním, bolesti v podbřišku a další. Je to naprosto unikátní přístroj, díky němuž můžeme nejdřív řešit zdravotní problémy našich pacientek rehabilitací než přikročíme k razantnějším operačním zákrokům,“ přiblížil primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Poláček a dodal, že se nemocnici podařilo v této souvislosti domluvit, že rehabilitace budou plně hradit všechny klíčové zdravotní pojišťovny.

Přístroj by měl být v budoucnu používán i na odděleních urologie a chirurgie rakovnické nemocnice. „Budu o tom mluvit s kolegy primáři, protože tento přístroj má opravdu mnohostranné využití. Například pro rehabilitaci po operaci kloubů, po svalových zraněních, po operacích prostaty. Pomáhá také s poruchou potence a erekce,“ podotkl primář.

Přístroj funguje na principu magnetoterapie (EMS silných ostrých magnetických pulzů) a podle Poláčka je velmi šetrný k pacientům. Ti si oblečení lehnou na lůžko nebo sednou do speciálního křesla s umístěnými magnety. Přístroj se zapne a člověk ucítí, že se mu samy začnou hýbat svaly. Cena zařízení je milion korun. V republice je těchto přístrojů jen několik, přičemž všude jinde si musí pacienti léčbu hradit sami.