V Novém Strašecí bude sraz maškar v sobotu 4. února ve 14 hodin na Komenského náměstí. Po půl hodině vyrazí průvod městem k místnímu hřbitovu. Od 16 hodin navazuje dětský rej v Novostrašeckém kulturním centru. Hudba a občerstvení je zajištěno.

Rovněž Občanské sdružení Rousínov pořádá masopust tuto sobotu. Sraz masek ve 14 hodin před Rouspůdkou. Průvod obcí doprovodí na harmoniku Kuba. Nebude chybět soutěž o nejlepší masku.

Tradiční masopust v Novém Strašecí v roce 2022:

Fotogalerie: Tradiční masopust v Novém Strašecí

Do třetice v sobotu pořádá Spolek Klíčava masopust v Sýkořici. Sraz je ve 14 hodin na dětském hřišti u sýkořického obecního úřadu. Účastníci se mohou těšit na bojovou hru pro děti, fotokoutek s jednorožcem, břišní tanečnici, vystoupení děti ze zbečenské mateřinky. „Průvod masek tentokrát půjde ze Sýkořice do Zbečna, kde dojde k předání masopustního klíče. Těšte se na koblihy, guláš, kýtu a spoustu dalších dobrot, které pro vás připraví hasiči, Restaurace U Mostu a dobrovolníci pekaři a pekařky,“ zvou pořadatelé.

Představení pro děti

Rakovničtí loutkáři si v sobotu od 14:30 hodin v loutkovém divadle připravili pro děti představení Kláry Kaše Světový koblížek. Na děti čeká malá pěvecká šou. Právě upečený zlatavý Koblížek se dokutálí dokonce až do cirkusu. Vstupné činí 50 korun.

Nejen hasiči pořádají ples

Sbor dobrovolných hasičů Všetaty pořádá 4. února Hasičský ples, který začíná od 20 hodin na sále místní sokolovny. Na všechny tanečníky čeká bohatá tombola, zahraje hudební skupina Jan Fernet a spol. a večer zpříjemní taneční vystoupení skupiny Sharie Bellydance.

Tančit se bude v sobotu také v Pavlíkově. Spolek žen Pavlíkov pořádá v místním kulturním domě taneční zábavu spojenou se soutěží o nejchutnější pavlíkovské řezy. Od 17:45 hodin začíná příjem soutěžních řezů, od 20 hodin taneční zábava s karaoke. Vstupné je 150 Kč.

Pohádkový karneval

Moderátorka Bára Ladrová se svými kamarádky přijede do rynholecké sokolovny v neděli odpoledne a zabaví děti svým tradičním pohádkovým karnevalem. Ten začíná v 15 hodin, vstupné je dobrovolné.

Rovněž v neděli se v tělocvičně 1. základní školy v Rakovníku od 14 hodin bude konat setkání příznivců halového létání. Příchozí se mohou těšit na ukázky akrobacie, prezentaci modelů, vystoupení Jana Votavy či Lukáše Doubravy, nábor nových členů a soutěž o model.

Připomeňte si masopusty na Rakovnicku v minulých letech:

Masopustní průvod v Řevničově 2022

Fotogalerie: Masopustní průvod v Řevničově

Masopust 2022 v Kněževsi

Fotogalerie: Masopust 2022 v Kněževsi

Masopustní veselí v Kněževsi 2021

Fotogalerie: Masopustní veselí v Kněževsi

Masopustní průvod prošel obcí Nesuchyně

Fotogalerie: Masopustní průvod prošel obcí Nesuchyně