Budova mateřské školy, ač se nachází v bývalé historické vile, je v dobrém technickém stavu, když v uplynulých letech prodělala několik rekonstrukcí. Škola má novou fasádu a střechu. Velký podíl na tom má bývalá ředitelka Marta Tichá, za jejíž správy byly provedeny nákladné rekonstrukce vytápění, hygienického zařízení, kuchyně a elektroinstalace. Byly rovněž opraveny podlahy a v poschodí vybudováno nové sociální zařízení.

„Za poslední dobu zde bylo opravdu hodně rekonstrukcí. Letos mám slíbeno, ač o tom rada města ještě nerozhodla, nové dveře uvnitř budovy. Chtěla jsem ještě, když už se dělala nová fasáda, vyměnit okna, ale na to prý v současné době nejsou peníze,“ sdělila ředitelka školy Dana Kubařová.

V současné době je kapacita 1. mateřské školy 72 míst. Děti jsou rozděleny do 3 tříd po 24 dětech. Nejstarší děti, které již zanedlouho čeká nástup do prvních tříd základních škol, sídlí v prvním patře a vedou je učitelky Bohuslava Vondříčková a Blanka Hájková.

V patře se nachází rovněž dětská pracovna, která je využívána ke hře, skupinovým činnostem, práci s keramickou hlínou nebo praktickým pracovním činnostem. Chodby v patře jsou zase využívány k pohybovým činnostem klouzání na skluzavce, skákání na míčích, jízdě na vozítkách, chůzi s kolochodkami.

Už zítra v tištěném vydání Rakovnického deníku představíme MŠ Chrášťany