Na její chování upozorňovali také čtenáři a členové webu Modrý koník či Modrá střecha. Čtenářky upozorňovaly a vybízeli kupující k opatrnosti k uživateli se jménem Joolana. Podle nich zaplacené zboží nikdy nezaslala. A tímto způsobem si osmadvacetiletá žena přišla na zhruba dvě stě tisíc korun a to za téměř osm měsíců. „Jmenovaná v období od srpna 2012 do března 2013, nabízela na internetových inzertních serverech různé zboží a pokaždé s odkazem na jinou emailovou adresu, jinou přezdívkou a s jiným telefonním kontaktem," přiblížila informace Jana Žáčková, mluvčí rakovnické policie.

Ta zároveň uvedla, že pro ženu nebyl ani problém uvést jiná čísla bankovních účtů, které nebyly přímo její. K těm však dokázala pokaždé získat přístup a peníze si poté z účtu vybrala. „Při jiné variantě uvedla do inzerátu i čísla účtů osob, u kterých měla sama finanční závazky a poté s penězi, které na tyto účty přišly od poškozených, splácela své vlastní dluhy," sdělila policejní mluvčí Jana Žáčková. Matka dvou dětí s podvody začala v srpnu v loňském roce. Zanedlouho však už podvodnici byli na stopě rakovničtí kriminalisté. Ti u podezřelé ženy provedli v prosinci minulého roku domovní prohlídku.

„Kriminalisté zajistili veškerou výpočetní techniku a mobilní telefony. Bylo jí sděleno obvinění z přečinu podvodu a s přihlédnutím k její osobě, zejména k tomu, že sama pečovala o dvě nezletilé děti, bylo rozhodnuto, že bude vyšetřována na svobodě," řekla Jana Žáčková. V polovině března tohoto roku ji navštívili policisté znovu. Tentokráte už nepřihlíželi k faktu, že se stará o dvě děti a odvezli ji do policejní cely. Kriminalistům se podařilo zjistit a zadokumentovat, že obviněná i poté, co v prosinci převzala usnesení o zahájení trestního stíhání, pokračovala nadále nejméně do března ve stejné trestné činnosti, pro kterou ji nyní kriminalisté stíhají. Žena v pražské vazební věznici nyní čeká na soud.

Žena již byla za podvodné jednání v srpnu 2012 Okresním soudem v Rakovníku uznána vinnou a odsouzena k trestu odnětí svobody v trvání třiceti měsíců. Trest byl ale podmínečně odložen za stálého dohledu probačního úředníka.
„Soud byl tehdy při rozhodování o druhu a výměře trestu shovívavý, neboť jí v tomto případě hrozilo až pět let pobytu ve vězení. Mělo se za to, že již samotné trestní řízení vedlo k nápravě obviněné a že se po uložení podmíněného trestu dalšího podobného jednání vyvaruje, zejména s ohledem na své nezletilé děti. Obviněné však vyšetřování, soudní proces a podmíněný trest zřejmě nevadil a pouhý týden po vynesení rozsudku pokračovala v podvodech až do 13. března 2013. O její nezletilé děti se nyní stará babička," dodala závěrem Jana Žáčková, mluvčí rakovnické policie.