Černovar Černý v kategorii Tmavé pivo získal 2. místo. Bakalář nealkoholický za studena chmelený dostal v kategorii Nealkoholická piva 3. místo. Obojí bylo v Degustační soutěži České pivo 2016. Vítězové byli slavnostně vyhlášeni na Svatováclavské slavnosti českého piva v Národním domě na Vinohradech. „Letošní ročník degustační soutěže byl velmi vyrovnaný. Piva tuzemských pivovarů patří k nejlepším a nejkvalitnějším na světě," uvedl František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven, který soutěž vyhlašuje a zároveň pořádá. Odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský. Rakovnické pivo uspělo mezi osmapadesáti vzorky v pěti soutěžních kategoriích.

Další pivo z Tradičního pivovaru v Rakovníku, a to Rakovnický Bakalář medový speciál, se stalo Českou chuťovkou roku 2016. Ocenění získalo na osmém ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2016. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo v hlavním sále Senátu Parlamentu ČR.
Rakovnický pivovar uspěl u odborné hodnotitelské komise s pivem Bakalář medový speciál a navázal tak na loňský úspěch piva Bakalář nealkoholický za studena chmelený.

Hlavním hodnoceným kritériem v soutěži, která pomáhá spotřebitelům objevit chutné české potraviny, je především chuť, ale i vzhled, vůně a konzistence výrobku. Samozřejmým předpokladem je jeho vysoká kvalita a tuzemský původ. Přihlášený výrobek musí být od českého výrobce a vyrobený v ČR.