Plány na stavbu nové budovy integrovaného záchranného systému v Roztokách jsou bohužel zatím neúspěšné. „O tom jaká bude budoucnost hasičů v Roztokách se rozhoduje právě letos. Bohužel první pokus na získání dotace z prostředků Fondu rozvoje obcí a měst středočeského kraje byl neúspěšný. A to i přesto, že jsme tento projekt měli velmi kvalitně zpracovaný. Je to velké zklamání a budeme ve shánění finančních prostředků snažit dál neboť chceme, aby naše budoucnost byla tak úspěšná jako minimálně v posledním desetiletí,“ konstatoval starosta Roztok Vladimír Melč.

Nevyhovující stav hasičské zbrojnice, která stojí v místech zvaných Chaloupky je velký problém jak pro místní dobrovolné hasiče s poloprofesionální požární jednotkou, tak pro rakovnické záchranáře.

„Naší snahou bylo tento objekt zbourat a na jeho místě postavit zcela novou budovu, která by sloužila nejen hasičům, ale i zdravotním záchranářům, kteří mají v naší obci od loňského roku své stanoviště. Na novou hasičárnu máme projekt, stavební povolení i chuť do práce. Chybí nám jen nezbytná finanční dotace bez které nelze stavbu zrealizovat,“ konstatoval Vladimír Melč.