Světelná tabule přichycená ke sloupu veřejného osvětlení bije do očí, a to obzvláště v noci. Pro jednoho varování, pro druhého spolehlivý testovací přístroj pravdivosti údajů na tachometru vozidla.

„Ten měřič je tam od minulého týdne. V úseku je omezena rychlost na 40 kilometrů v hodině, hlavně z toho důvodu, že se komunikace nalézá v blízkosti základní školy a projdou zde za den stovky dětí,“ konstatoval zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller. Podle jeho slov by měla tabule řidiče nasměrovat k ukázněnější jízdě. Aktuální stav jejich rychlosti by měl být limitující. „Stejně budeme v průběhu školního roku monitorovat v Plzeňské ulici provoz. Je to nebezpečný úsek. S radarem tu budeme tak třikrát týdně,“ sdělil na závěr Heller.

Plzeňskou ulici v Rakovníku vybavil měřičem rychlosti Středočeský kraj, a to v rámci akce Bezpečně do škol. „Právě děti bývají na ulicích nejvíce ohroženou skupinou. Proto jsme se snažili instalaci dalších měřičů rychlosti v obcích stihnout před prvním školním dnem. Věřím, že se na jednadvaceti místech v kraji mohou i děti cítit dnes o něco bezpečněji,“ vysvětlil hejtman Středočeského kraje Ing. Petr Bendl.

„Do nových měřičů rychlosti jsme investovali 2 miliony 377 tis. Kč.,“ upřesnil Karel Vyšehradský, náměstek pro oblast dopravy a integrovaný záchranný systém. Dodal, že v loňském roce kraj zaplatil za měřiče rychlosti 1 milion 892 tisíc korun.