Pro města to však organizačně nebývá jednoduchá záležitost, která se dá vyřídit relativně rychle.

Rakovník se aktuálně zabývá otázkou, jak má materiál po formální stránce vypadat, vysvětlil starosta Pavel Jenšovský. O rozvoji sportu je totiž řeč ve strategickém plánu města, podotkl. Tam se zabývají otázkou, co potřebují sportoviště v současné době, i co by mohly potřebovat v delším časovém úseku.

Problémem se zabývají úředníci, řekl starosta. Je totiž otázkou, zda materiál musí být samostatný, nebo může být součástí právě strategického plánu města. "Odbor školství to řeší. Budeme schvalovat změnu, nebo spíše nové znění strategického plánu, kde se o sportu hovoří. Také máme zmapovaný stav současných sportovišť a zjišťujeme potřeby sportu do budoucnosti," vysvětlil.

Při zjišťování potřeb sportů se podle jeho slov ukázalo, že ve městě je potřeba hala s rozměry, které odpovídají současným parametrům halových sportů, třeba jako florbalu a pozemního hokeje.

Nové Strašecí bude tuto problematiku řešit přímo s občany, a sice tak, že se jich ptá, co by ve městě uvítali pomocí dotazníku. Ten se podle jeho slov bude brzy občanů ptát, jak by se mělo město sportovnímu vyžití ve městě věnovat.

Přáli by si občané nějaké nové sportoviště? Líbí se jim, kde se dá sportovat? Na podobné dotazy budou brzy odpovídat. "Pověřili jsme komisi pro informovanost, aby připravila dotazník týkající se sportu," řekl starosta Karel Filip. Situaci tím vedení města zmapují, poté se budou rozhodovat, kam budoucnost sportu bude směřovat.

Připouští ale, že finální rozhodování nemusí být pro vedení města jednoduché; a to ani s dotazníkem. Každý sportovec může mít požadavky totiž zcela úplně jiné. "Co občan, to názor. Jeden by chtěl zimní stadion, druhý halu, třetí plavecký bazén. Vše ukáže dotazník," řekl.

Co se týká Jesenice, starosta Jan Polák vysvětluje, že se problematikou zabývají, připravují koncepci, kam bude sport směřovat dále.

Starosta má na mysli hlavně údržbu a opravu stávajícího hřiště. "V Jesenici máme sportoviště u základní školy, slouží také dalším školám, které zřizuje Středočeský kraj. Je tu priorita dát hřiště dopořádku a modernizovat," vysvětlil.

To ale není jediné místo, kde bude město do sportu investovat peníze, chystá se i další novinka, která je na mnoha místech České republiky poslední roky populární. "Máme v plánu udělat workoutové hřiště v Jesenici a podobné prvky," naznačil.