V Rakovníku už nad bezpečností chodců v nočních hodinách dohlíží i nainstalované lampy. Zatím jsou například v ulicích Na Sekyře nebo v navazující Čsl. legií. Zájem však je osvítit i další z rakovnických přechodů.
„Středočeský kraj opět vypsal dotační tituly na výstavbu osvětlení přechodů pro chodce. Rádi bychom z nich získali prostředky a osvětlili další dva, konkrétně na křižovatce ulic Lišanská a Vladislavova u Vysoké brány a druhý na Pražské v místě autobusové zastávky u podniku Inter Control,“ řekl Rakovnickému deníku starosta Zdeněk Nejdl.
Tyto dva přechody však nejsou jediné, které by vedení města rádo vidělo s osvětlením. Dalším je už před časem zveřejněná studie úpravy křižovatky Dukelských hrdinů x Malcova, kde by měl přechod se dvěma ostrůvky teprve vzniknout, a v zorném oku jsou i další.
„Vše ale záleží hlavně na tom, zda se nám podaří sehnat více peněz, než jen na dva zmiňované, ale postupně bychom rádi osvětlili více přechodů,“ doplnil starosta.
Souběžně se získáváním peněz provádí stavební odbor Městského úřadu kroky k zahájení řízení o stavebním povolení k instalaci elektrického přívodu.