V současné době se projektu blýská na lepší časy a před jednáním zastupitelstva města, které se koná v pondělí 9. prosince od 17 hodin v hlavním sále kulturního centra, Městská knihovna Rakovník svolala veřejné projednání pro občany města, kde se ředitelka Milena Křikavová snažila vysvětlit vše kolem činnosti knihovny a přání realizace nového objektu.

„Naše knihovna není jen o půjčování knížek, ale také o vzdělávacích a kulturních akcích, stejně jako výstavba nového centra. Není jen pro knihovnu, ale o důstojném prostředí pro kulturu, vzdělávání i relaxaci pro všechny věkové kategorie," vysvětlila ředitelka knihovny.

Cestu na toto setkání s prezentací projektu pro veřejnost našel také starosta Luděk Štíbr (ODS), který uvedl, že město je finančně a technicky připraveno akci realizovat a z celkové ceny 140 milionů je už v rozpočtu na rok 2020 uvolněná částka na zahájení stavby. Je teď na politickém rozhodnutí zastupitelstva, zda už se nebude s realizací dál otálet, což by rekonstrukci jen prodražilo.

K tomuto názoru se přidal i člen městské rady za hnutí Město pro vás Ivo Trešl: „Jsem názoru, že město si centrum vzdělanosti s místem pro setkávání občanů a studentů zaslouží, a jsem přesvědčen, že město je také podle aktuálních ekonomických analýz i dlouhodobého finančního výhledu takový projekt ufinancovat."

Reagovat na dotazy v diskusi byl připraven i autor projektu architekt Karel Zuska, který kromě jiného, uvedl: „Osobně si nedokážu představit lepší místo pro tuto stavbu v centru města ani lepší čas pro její realizaci, z urbanistického pohledu je to i možnost celkově zvelebit tuto část města."

Vedle hlasů pro realizaci projektu jsou v samotném zastupitelstvu i hlasy proti. Ty však na veřejném projednání v pondělí v knihovně nezazněly, protože jejich majitelé tu prostě chyběli a možnost získat další informace pro kvalifikované rozhodnutí nevyužili. Stejně tak část veřejnosti raději diskutuje na sociálních sítích. A tak nezbývá než s napětím vyčkat na pondělní veřejné jednání zastupitelstva.