Zmizí z historického centra nová, ale nevkusná rampa pro imobilní občany u budovy České spořitelny, a popřípadě kdy? Nebo zde rampa zůstane nadále? To jsou otázky, na které chtějí znát obyvatelé Rakovníka odpověď.

Ačkoliv jednání mezi politickým vedením města Rakovník a zástupci České spořitelny začala, obě strany se dohodly na tom, že zatím informace zůstanou za zavřenými dveřmi. „Mohu potvrdit, že se jednání uskutečnilo, za město jsem byl přítomen já a pan Milan Zimmermann," reagoval na dotaz Rakovnického deníku starosta města Pavel Jenšovský. Ten zároveň podotkl, že oficiální informace týkající se výsledku jednání se zástupci České spořitelny zveřejňovány nebudou.

Starosta města Pavel Jenšovský ovšem naznačil, že jednání jsou na dobré cestě. Stejně tak učinil i Milan Zimmermann. „Tak to vypadá, že lidem v Rakovníku není lhostejné, když si tu postaví, kdo chce, co chce. A díky veřejnému tlaku se začíná blýskat na dobré časy," napsal na svůj profil na sociální síti Milan Zimmermann k fotografii uvázaných fialových stuh na zábradlí nevkusné rampy u budovy České spořitelny.

Právě fialové stužky, které obyvatelé Rakovníka vážou na zábradlí nově vybudované rampy, jsou symbolem protestu proti této stavbě. K této formě protestu před časem vyzval na sociální síti právě Milan Zimmermann nejen samotné Rakovničany, ale také lidi ze širokého okolí.

„Vypadá to, že pokud bude dostatečný tlak z řad veřejnosti, bude se jednat o nápravě či odstranění a nalezení jiného přívětivějšího řešení," napsal Milan Zimmermann na svůj profil na sociální síti a ještě podotkl: „V Praze kdysi přetřeli tank č. 23 narůžovo a docílili jeho odstranění. Pojďme tichým a stálým protestem „přetřít" tuto obludnost na „hnus fialovej" tím, že na ni navěsíme fialové stužky. Čím více stužek, tím větší tlak a pokud nám je někdo odstraní, dáme je tam znovu. Kousek vedle je galanterie, kde o nás vědí a fialových stužek mají dostatek."

Podle vedení města, ale i obyvatel Rakovníka je správné, že firmy začínají více myslet na imobilní občany. Nicméně toto je podle nich přehnané. „Nechodí sem rozhodně denně tolik vozíčkářů, aby tu musela být takováto rampa. Myslím, že stačilo udělat u schodiště plošinu, která je modernějším a hlavně pohodlnějším řešením pro invalidní spoluobčany. Nelíbí se mi to a stuhu tu uvážu také," reagoval na dotaz Deníku Rakovničan Martin Kučera.