Vztahy mezi oběma stranami jsou napjaté od počátku. Miroslav Polcar, který po letošní letní sezoně končí, tvrdí, že mu od samotného počátku vedení radnice místo podpory hází pomyslné klacky pod nohy. Situace vygradovala tiskovou zprávou, kdy radnice uvedla, že kvůli nájemci se rekonstrukce sociálního zařízení přesouvá až po skončení letní sezony. Původně ale město slibovalo opravu ještě před sezonou.

„Rekonstrukci neodmítám, ale úředníci se mnou vůbec nekomunikují," hněval se už dříve Miroslav Polcar a jedním dechem dodal: „Sedí na úřadu, berou peníze a nejsou schopni zařídit opravu mimo sezonu. Mají na to devět měsíců. Pro mne je to omezení. Musím během hlavní sezony dát dohromady zhruba sedm set tisíc, abych si alespoň něco vydělal."

Takovouto kritiku ale vedení radnice odmítá. Počasí se podle radnice objednat nedá a mírnou zimu úřad předpokládat nemohl.

„Navíc vzhledem k mokrým procesům, které s danou stavbou souvisí, by stavbu žádná firma v zimním období neprovedla," napsala v reakci Alida Štulajterová, mluvčí rakovnické radnice. Podle vyjádření radnice se s přípravami na kompletní rekonstrukci sociálního zařízení nemohlo začít dříve, než po schválení rozpočtu města na letošní rok. Ten schválili zastupitelé v únoru.

„Odbor správy majetku zahájil přípravu rekonstrukce ihned po schválení rozpočtu a tedy jistotě finančního krytí této akce," poznamenala mluvčí radnice Alida Štulajterová. Ta ještě poznamenala, že vedení města mělo od zhotovitele stavby přislíbeno, že od poloviny května bude polovina sociálního zařízení plně funkční.

„Sezona začíná patnáctého května a v té době již potřebuji sociální zařízení plně funkční. Jak znám stavaře, termín by se jistě v důsledků víceprací posunul, což je pro nás nepřijatelné," reagoval nájemce Tyršova koupaliště Miroslav Polcar a k termínu rekonstrukce sociálního zařízení ještě poznamenal: „Při troše profesionality se vše dalo vyřešit posunutím termínu na září. Na podzim se staví větší stavby, než je sociální zařízení, což mám ověřeno od několika stavebních firem."

Jenže. Vedení města vytýká současnému nájemci také to, že areál dostatečně nepřipravil na následnou sezonu, a to i přes několikeré upozornění.

„Na potřeby údržby areálu byl současný nájemce opakovaně upozorňován po celou dobu trvání smluvního vztahu. Právě v zimním období, kdy měla probíhat údržba areálu před sezonou, se na Tyršově koupališti z jeho strany neudělalo nic. Současný nájemce tak nevyužil letošní mírnou zimu, kterou sám argumentuje," zmínila Alida Štulajterová.

„Mám zajištěn provoz areálu v plné výši, možná by nebylo od věci, kdyby se přišla podívat a případné připomínky vyřídit na místě a neřešit věci od stolu," vzkázal Miroslav Polcar mluvčí radnice.

V letošním roce by se měli návštěvníci dočkat několika novinek a oprav v areálu Tyršova koupaliště. „Město, za pomoci Procter&Gamble, Rakona pro zvýšení komfortu v areálu opraví pergolu s grilem a vybuduje nové dětské hřiště. Věříme, že letošní sezona tak proběhne v pořádku a že bude areál v porovnání s předchozími lety ze strany nájemce lépe udržován," napsala ještě v reakci Alida Štulajterová.

„Areál je udržován tak, aby se zde návštěvníkům líbilo, což se nám zatím podle ohlasu daří. Pokud bude rekonstrukce sociálního zařízení probíhat tak, jako stavba malé pergoly, tak se jí dočkají návštěvníci až příští sezonu," dodal Miroslav Polcar.

Na úplnost dodejme, že současného provozovatele Miroslava Polcara po letní sezoně nahradí nový nájemce, a to Roman Jašek, nájemce Šalandy. Ten sice nenabídl nejvyšší nájem za areál Tyršova koupaliště, ale radu přesvědčil nejkvalitněji zpracovaný podnikatelský záměr spolu s předložením záruk tří největších společností.

V současné době je již areál koupaliště otevřen. Jak jsme již psali, pokud rádi cestujete na kole, můžete se zde zastavit v restauraci, aniž byste platili vstupné.