Z původních jedenatřiceti tisíc musí Město Rakovník zaplatit nyní částku bezmála jednaosmdesát tisíc korun. Bývalý vedoucí J. Chvojan se domáhal v žalobě doplatku mzdy za odpracované období. Ten měl vzniknout špatným zařazením do platové třídy. Vedení města se však hájí, že vše bylo konzultováno a projednáváno i s příslušným ministerstvem.

„Z dodatku k pracovní smlouvě sice vyplývaly pro zaměstnance úřadu i další činnosti, ale vše spadalo do stejné platové třídy. Toto zařazení bylo konzultováno s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, což je tvůrce předpisu, které se s názorem města ztotožnilo. I kontrola Oblastního inspektorátu práce pro Středočeský kraj konstatovala ve svém závěru, že nebyly zjištěny žádné nedostatky,“ informoval novináře mluvčí radnice Jan Polák.

Jenže soudy daly zapravdu bývalému zaměstnanci.

Ten nejprve zvažoval několik žalob, ale nakonec podal pouze jednu. A jak se nyní ukázalo, úspěšnou. „Tento průlomový spor v justici jsem vyhrál u okresního soudu, na odvolání úřadu i u krajského soudu a nakonec i u Nejvyššího soudu v Brně,“ řekl bývalý zaměstnanec. Radnice tvrdí, že je připravena vše zaplatit.

Město Rakovník musí zaplatit nyní výlohy za soudní řízení a také doplatit bývalému zaměstnanci doplatek ke mzdě. Celkem se jedná o náklady ve výši bezmála 80 tisíc korun. Rakovnická radnice chce vše zaplatit co nejdříve. „Soudy se přiklonily k jinému právnímu názoru, než ve vyjádřeních uvádějí Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a inspektorát práce. S ohledem na tento závěr je Město připraveno žalobci ještě před rozhodnutím soudu uhradit požadovanou částku a dále i veškeré soudní náklady s tím spojené tak, aby byly eliminovány další platby Města,“ podotkl mluvčí Jan Polák. Jen připomínáme, že i tenkrát bylo radními zrušeno místo vedoucího … .