Hala dostala zelenou poté, co se městu nepodařilo získat dotaci od Národní sportovní agentury na rekonstrukci tribuny stadionu SK Rakovník.

„Prozatím byla uzavřena smlouva k administraci zadávacího řízení. Nyní budeme vypisovat znovu tendr na projektovou dokumentaci. Zahájení projektových prací předpokládáme v druhé půli následujícího roku, dokončení do konce následujícího roku. Předpokládanou výši ceny projektové práce nyní nejsme schopni odhadnout,“ konstatovala mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

Zrušené zadávací řízení

Město si na rekonstrukci stávající haly a přístavbu nové haly nechalo v prvních měsících loňského roku vyhotovit architektonickou studii. Aby mohlo případně žádat o dotaci, bylo potřeba jako povinnou přílohu doložit potřebné podklady.

Maturitní zkoušky na Gymnáziu Zikmunda Wintra v Rakovníku.
PODÍVEJTE SE: Šedesáti rakovnickým gymnazistům začaly ústní maturity

Proto vloni v červnu vypsalo výběrové řízení na zhotovitele projektu. Přihlásila se ovšem pouze společnost Atelier 99 s.r.o. s nabídkou ve výši téměř 9 miliony korun, která více než dvojnásobně převýšila předpokládanou hodnotu zakázky, která byla stanovena ve výši 4,2 miliony korun.

„Tuto částku jsme odhadli z poměru již vysoutěžených cen na projektovou dokumentaci bazénu a tribuny na SK a částky z rozpočtu projektanta na realizaci těchto staveb,“ připomněla mluvčí. Město proto zadávací řízení zrušilo.

Dojde ke zmenšení „autobusáku“?

Předpokládané náklady na rekonstrukci sportovní haly jsou podle odevzdané studie a předběžného odhadu z roku 2021 ve výši 209,7 milionů korun. Studie počítá s rekonstrukcí čtyřicet let staré haly, ale také s novou halou, která bude umístěna v sousedství venkovního areálu AquapRaku.

Pondělní koncert kapely Rammstein v Praze.
FOTO: Rammstein v Praze. Němečtí metalisté stále umí překvapit i šokovat

Ve stávající hale bude rozšířen rozměr hrací plochy na 34,8 x 19,1 metru. Plochy budou maximálně využity tak, že vznikne 12 šaten namísto současných šesti. Umístěny budou mezi oběma halami, nad nimi v druhém patře budou umístěny toalety a bude zde i malé občerstvení, cvičební sál, klubovna a také prostory k pronájmu. Nová hala bude mít rozměry hrací plochy 46 x 26 metrů a kapacitu 300 diváků.

V souvislosti s rozšířením haly by mohlo dojít ke zmenšení sousedního autobusového nádraží, jehož východní část by posloužila pro parkovací místa.